Aktuální články

Rozkliknutím nadpisu článku, získáte další informace a fotky o akci.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 36

P3 Velikonoční sraz na klubovně

Velikonoční sraz 23.-24.3.2024 se nesl v duchu vítání jara a příprav na tábor. Hráli jsme tradiční hry pro rozvoj skupinové spolupráce a intenzivně pracovali na přípravě programu. Již víme, kudy se naše Cesta kolem světa bude v létě ubírat. Rozdělili jsme si také oddíly a zkusili plánovat jednotlivé dny. Již nyní se těšíme na další sraz, který se uskuteční na naší milované základně, kde oslavíme Filipojakubskou noc.*MR

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

V sobotu 23. března 2024 se uskutečnil Velikonoční turnaj ve stolním tenise, který si přišlo zahrát 29 hráčů. Ti měli samozřejmě i nějakou podporu obvykle v podobě rodičů, spolu s organizátory se tak jednalo o akci pro více než 40 lidí.*MartinB

Nepomucké tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku.Letáček v pravé části menu nebo po rozkliknutí nadpisu.

Maškarní bruslení Sušice

Když hraje hokej indián s králem. Závěrečné Volné bruslení v Sušici bylo ve znamení masopustu a her na ledu, prostor byl i pro hraní hokeje a k volnému bruslení. Děkujeme za pomoc s organizací Pionýrské skupině Nepomuk, oddlu Vlčata a paní Liškové, lektorce bruslení.

P2 Zelená Lhota

Již tradičně jsme se s P2 zúčastnili pobytu 26.-28.1.2024 na Zelené Lhotě Hory P2.Letos nám pro změnu, v lednu bohužel nebylo přáno sněhové pokrývky a tak jsme lyže vyměnili za botky a opalovací krém. Páteční večer jsme trávili při krbu, hraní deskovek, povídání a hraní na kytary. Sluníčkové počasí nám vyšlo při sobotní procházce, krásně svítilo a část party se vydala na pěší výlet do nedalekých Hamrů. Sobotní večer jsme byli poměrně líní a tak jsme chvíli poseděli u krbu a vyprávěli si dobrodružství z výletu. V neděli se nás po úklidu ještě pár heclo a vyrazilo na průzkumnou procházku okolo Zelené Lhoty. A víkend zase pryč.Tak příští rok ,, ahoj Zelenko“**VH

Jednání Rady Pionýrské skupiny Nepomuk

V pátek 19.1.2024 se uskutečnilo jednání Rady Pionýrské skupiny Nepomuk. Na "výročce" se hodnotil se rok 2023, připravovalo se a navrhovalo se zaměření činnosti pro letošní rok. Nejvíce se hovořilo o táborové činnosti. Jednání byl přítomen i místostarosta města P. Motejzík, který kladně hodnotil naši činnost. Dárečky s poděkováním obdrželi vedoucí oddílu a táborníci.

Vánoční tradice

Oddíl Vlčata připravil na neděli 17.12.2023 nádhernou akci Vánoční tradice a zvyky na sále Sokolovny. Kolik myslíte, že nám představili tradic a zvyků vánočních svátků, napočítal jsem jich dvacet rozmístěných na stolcích po sále. Dětem se nejvíce líbylo krájení jablíček, pouštění lodiček, prskavky. Velký dík patří vedoucím Karolíně a Tereze.

Klubovna opravy koncem roku

Na klubovně ve dnech 11.-13.12.2023 se pracovalo. Podařilo se nám sehnat prostředky na výměnu plynového kotle (ten starý nám sloužil třicet let) a vyměili jsme také čtyři okna v přízemí a s výměnou v horním patře budeme pokračovat příští rok.

Setkání spolků v Nepomuku

Ve středu 13.12.203 se uskutečnilo III. Setkání spolků v Nepomuku. Kolem 20 organizací a spolků seznámilo přítomné se svojí činností, s náměty a požadavky na město. Za náš spolek vystoupil Václav Horník. Součástí také bylo vyhlášení Sportovců roku a Osobností města za práci s dětmi a mládeží. Ocenění Osobnost obdržel také Miroslav Dvořák za dlouholetou práci v Pionýrské skupině Nepomuk.

Vánoční turnaj-stolní tenis

V sobotu 9. prosince se uskutečnil Vánoční turnaj ve stolním tenisu, kterého se zúčastnilo přes 50 hráčů a diváků.Soutěžící byli rozděleni do několika kategorií dle věku či pohlaví, výsledky jsou následující.Víc po rozkliknutí nadpisu**JaroslavB

P3 Vánoční sedánek -klubovna

Vánoční sraz klubu P3 se za hojné účasti uskutečnil 9.-10.12.2023 na klubovně v Nepomuku. Atmosféra byla nejen vánoční, ale také velmi přátelská. Vymysleli jsme téma dalšího tábora, abychom mohli začít pracovat na přihlášce, zahráli jsme si hry pro rozvoj skupinové spolupráce a nakonec jsme si rozdali dárky, které na nás čekaly pod stromečkem. Každý měl za úkol přinést zabalený dárek, který ho bude nějak symbolicky vystihovat a obdarovaný vždy hádal, od koho dárek je. Vánoční sraz byl velmi produktivní a již se těšíme na další tábor, na kterém začínáme pracovat. **MiloslavaR

P2-Vánoční bowling

Tak jako každý rok s příchodem prosince nastal čas, aby členové skupiny P2 poměřili své síly a schopnosti a zkušenosti při společensky oblíbené hře – při bowlingu! Avšak namísto předvánočního bowlení, po kterém také naše akce dostává obvykle jméno, jsme se letos sešli už v pátek 1. prosince, a sice v pro nás méně obvyklém místě – v Lucerně na Doubravce. Nezastavila nás ani sněhová katastrofa, ehm, tedy vlastně kalamita, která se do Česka přihnala a která pouze některým hráčům zkomplikovala dopravu a včasný příchod. Víc po rozkliknutí nadpisu**Týna a Simča

P5-Bruslení v Plzni

Dne 2.12.2023 jsme uspořádali odpolední pionýrské bruslení ICE Aréně (nyní CCM Aréna) v Plzni ve Studentské ulici. Měli jsme zamluvenu jednu hodinu od 16. do 17. hodin. Sraz jsme si dali již v 15:45, bychom se stihli všichni připravit a nastoupit včas na led. Celkem nás dorazilo 24, z toho lidi do 26 let a zbytek starší. Byly rovněž přítomny děti, které ještě neuměli moc dobře bruslit, a tak používali k tomu připravené hrazdičky, naopak byli i na ledu lidé, kteří bruslili více než zdatně, a tak si to všichni řádně užili. Hodina utekla velmi rychle, od všech účastníků máme kladné recenze. Myslím, že se první plzeňské bruslení vydařilo a v budoucnu se na to může někde navázat. **Milan Janko

Rakováček na Šumavě

O víkendu 10. - 12.11.2023 jsme si naplánovali akci Výprava na Šumavu. Ubytování jsme měli zajištěné na Chatě Jitřenka v Zelené Lhotě. V pátek tradičně sraz na vlakovém nádraží v Rokycanech, rodiče plakali a mávali, děti se těšili na další dobrodružství. Celý článek po rozkliknutí nadpisu. MarkétaV

Svatomartinské setkání v Nepomuku

Všichni jsme drželi celé deštivé odpoledne palce - a ono to vyšlo! Sv. Martin skutečně do Nepomuku sníh přivezl!A nebylo to úplně bez práce, to nám věřte. O to víc nás těší, že jste dorazili v tak velkém počtu, i když na tolik lidí jsme skutečně připraveni nebyli. Náš úmysl se ale vydařil - akce totiž nikdy neměla nabízet velkolepé gastro zážitky a našlapaný kulturní program - měla pobídnout rodiče, aby své děti vzali ven i v sychravém počasí a děti, aby vzali své rodiče, babičky a dědečky "mezi lidi". A to se skutečně vydařilo, nebo ne? Svatomartinské víno bylo výborné, 3 druhy svatomartinských rohlíčků, k tomu čaj a káva, punč a ohýnek s buřtíky. A ten sníh... ten byl! Obrovský dík a pochvala patří všem dobrovolníkům, kteří se na letošním Svatomartinském setkání podíleli - za kila zpracovaného těsta, tuny převezeného sněhu, za důvěru v půjčení kostýmů.. za odvahu promluvit k davu a milé přivítání panem starostou. Za to, že si mnozí kvůli této akci nemohli sníst sváteční kachnu se zelím, protože chystali punč, přiváželi svatomartinské víno nebo prostě museli být v ten správný čas na správném místě a chystat zázemí fary. Děkujeme!!! Táhneme za jeden provaz: Svatojánské muzeum, Pionýrská skupina Nepomuk, MC Beruška Nepomuk, koně p. Bukovská z Měcholup, Jenčík a dcery, Angus Soběsuky, město Nepomuk.**KarolínaB

Géniové na výzkumu v Praze

Ráno 10.11.2023 jsme se sešeli na Pionýru, řekli si co nás celý den bude čekat a vydali jsme se směr nádraží, odkud jsme vlakem jeli do Plzně. V Plzni jsme šli na oběd a poté jsme nasedli na vlak směr Praha. V Praze na nás čekala exkuzre v laboratoři Neurochemie, kde se děti seznámily s laboratorním náčiním. Děti si zkusily pipetovat, odměřit přesné množství kapaliny, vyzkoušely si, jako se odstřeďuje, prohlédli si myší mozek a dozvěděli se jak funguje náš mozek a jak vypadají neurony. V laboratoři plné mikroskopů si děti vyzkoušely práci s mikroskopem a zkumaly neurony v mozku. Poté nás čekala cesta zpět domů. Celý den jsme si velice užili.**LenkaSk

P3 Podzimní Přebudov

Podzimní potáborový sraz oddílu P3 (3.-5.11.2023) byl zaměřen především na zhodnocení uplynulého tábora a přípravu toho dalšího. Nechyběly tradiční stmelovací aktivity v podobě her na rozvoj skupinové spolupráce. V letošním roce jsme se s vedoucími pustili do tvorby vlastního sborníku her na tábor, který rovnou testujeme přímo sami na sobě a věříme, že se dětem budou nové hry líbit tak jako nám. Dále jsme se zabývali novým zdrojem vody pro letní sezónu a bylo vytyčeno místo pro vrt. **MilušR

Halloveenský průvod v Nepomuku

Strašidla obsadila náměstí!!!Velká i malá strašidla se sešla na třetím lampionovém halloveenském průvodu v Nepomuku. Cestou nás čekala tajemná atmosféra s roztodivnou strašidelnou výzdobou, na konci průvodu bylo v parčíku připraveno nejen občerstvení a horké nápoje, ale pro nejmenší děti napekla teta Lenka i sušenky, které dostaly děti za odvahu. Večer děti prozářily prskavkami a nechyběl ani tradiční miniohňostroj. Slyšeli jsme, že už těšíte na příští rok, že jste si na déšť na našich akcích už zvykli a neodradí vás. Co na to říct… Jsme moc rádi a doufáme, že nás v tom nenecháte na dalším setkání – tentokrát se sv. Martinem 11.11.2023. Sejdeme se s ním v 15:00 na náměstí. Tým z Pionýrské skupiny Nepomuk a MC Beruška

Nepomucká drakiáda 2023

Na rozmary počasí při našich akcích už jsme si zvyklí, a na to, že se nenecháme odradit jste si zvykli asi už i vy. Proto nikoho nemůže překvapit, že se nepomucká Drakiáda 12.10.2023 konala, i když panovalo téměř bezvětří. Rychlé kreativní řešení situace vymysleli sami účastníci - místo pouštění draků se konal "běh s draky". A že se při tomto netradičním pouštění draků užije vlastně více legrace, než když vítr skutečně fouká, na tom se shodli skoro všichni, kdo na zelenou louku před polikliniku Nepomuk dorazili. Sladké ocenění dostali všichni, kteří si s námi společně zaběhali a nenechali se odradit špatným počasím. Draky máte krásné, těšíme se, že je na nebi ještě letošní podzim uvidíme!**Za organizátory Vlčata - Pionýrská skupina Nepomuk a MC Beruška** K. Buriánová

Drakiáda v Rakové

Náš oddíl Rakováček ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Raková uspořádal 7.10.2023 již 6. ročník Drakiády v Rakové. Počasí vyšlo skvělé, vítr foukal hodně, a tak nebyl žádný drak, který by nelítal. V hasičárně si všichni mohli zakoupit drobné občerstvení a posedět. Pro děti byl připravený dětský koutek a malé odměny. Odpoledne jsme rozdělali oheň, kde si každý mohl opéct donesené dobroty. Akce se vydařila a těšíme se za rok na další.**MarkétaV


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 36

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008022b.jpg další fotky z historie