Aktuální články

Rozkliknutím nadpisu článku, získáte další informace a fotky o akci.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 27

Mikuláš už k nám přišel

Naše tradiční Nebe, peklo a pohádková půda se uskutečnila ve středu 4.12.2019 na naší pionýrské klubovně. Dvorek byl plný čertíku, půda pohádkových bytostí a každý se těšil za Mikulášem. Za básničku nebo písničku andílci rozdávali sladkosti. Připravili jsme i vánoční výstavku našeho tvoření. Poděkování patří oddílu Pusík a Knoflíci za zajištění této akce i pro ostaní děti našeho města.

Autor: xx  •  Vydáno: 4.12.2019 23:50  •  Přečteno: 6x

P5 - Plzeň ze shora i zezdola

V sobotu 23.11.2019 uspořádala pionýrská skupina P5 výšlap na Plzeňskou věž a podzemí. Akce se zúčastnilo devět účastníků. Celý článek po rozkliknutí nadpisu.*MH

Autor: xx  •  Vydáno: 4.12.2019 23:29  •  Přečteno: 2x

Nulťák a víkend na klubovně

O víkendu 23.-25.11.2019 se nulťák,tábor rodičů s dětmi bavil na pionýrské klubovně.V pátek v podvečer jsme se sešli v Nepomuku na Pionýrském domě. Po přivítání jsme měli kino s pohádkou, dospěláci popovídali a zavzpomínali na letní akce. V sobotu po snídani jsme tvořili lucerničky. Pak jsme vyrazili na stopovačku, která nás kromě restaurace, kde jsme si dali oběd, zavedla na Nepomucké náměstíse spoustou pamětihodností. Navštívili jsme i kostel Sv. Jana. Po návratu byly soutěže v klubovně. Když se setmělo, podnikli jsme dobrodružnou návštěvu Mírovo pohádkové půdy, kde jsme plnili speciální úkoly za odměny. Osvětlená půda, plná nádherných pohádkových kulis, se nám moc líbila. Pak jsme tančili a soutěžili na diskotéce. Před spaním jsme v ložnici měli pohádku. Rodičové zazpívali s kytarou spoustu písniček také soutěžili a povídali. Druhý den po snídani jsme poklidili a vyrazili domů. Akce splnila účel.Těšíme se na další.*Martin B.

Autor: xx  •  Vydáno: 25.11.2019 23:36  •  Přečteno: 2x

Kvíz Marvel v Blovicích

P3 připravil na sobotu 23.11.2019 vědomostní kvíz z filmů Marvel uspořádaného v kavárně Café de Blowitz. Zúčastnilo se ho sedm týmů - vice po rozkliknutí nadpisu.*JB

Autor: xx  •  Vydáno: 23.11.2019 15:03  •  Přečteno: 6x

Jsem Pionýr, jsem vidět!

To je název krajské soutěže pro pionýrské oddíly Plzeňského a Karlovarského kraje. Soutěž byla 1.2.2019 vyhlášena Plzeňskou krajskou organizací Pionýra se zaměřením na propagaci Pionýra. Do soutěže se přihlásil i náš oddíl Pusík. Čekalo nás pět kol a to zpracovat libovolnou formou Reportáž, Reprezentaci, Rozhovor a Prezentaci z činnosti oddílu. Celkové výsledky soutěže byly vyhlášeny začátkem listopadu. Náš oddíl Pusík se umístil na pátém místě, na bedně neskončil, ale být pátí ze šedesáti oddílů Plzeňského a Karlovarské kraje, tak to není tak špatné umístění (pravda je také to, že většina se jich vůbec nepřihlásila). Podívejte se na naši prezentaci z této soutěže a zpracované práce najdete na webstránkách Pusíka . Vítězem soutěže se stali Tuláci Klatovy, před Čtyřlístekem Domažlice a Otavou Sušice. Oddíl Pusík je určitě vidět už nepřetržitě dvacet tři let své pionýrské činnosti. Dík patří zejména Aleně, Monice a Mírovi. Obrazová prezentace - rozklikněte nadpis.

Autor: xx  •  Vydáno: 19.11.2019 0:14  •  Přečteno: 11x

Návštěva z Berušky u nás na klubovně

V pondělí 11.11.2019 přišly k nám na klubovnu na náštěvu děti z Mateřského centra Beruška v Nepomuku. Míra je provedl naším dvorkem, klubovnou a moc jim líbila naše pohádková půda. Ukázal jim také naše tvoření, výrobky a tabla fotografií z táborů.

Autor: xx  •  Vydáno: 11.11.2019 21:43  •  Přečteno: 8x

Ŕíjnové akce u Babet

Podívejte se na pohlednice od Babet z Neuraz. Přečte si článek po rozkliknutí nadpisu**MS

Autor: xx  •  Vydáno: 4.11.2019 0:13  •  Přečteno: 13x  •  Komentářů: 0

Pionýrská světýlka a dýňování

Ve středu 23.10.2019 na naší klubovně bylo velké podzimní tvoření. Účastníci naší dílny si mohli nazdobit malou dýničku, připravit podzimní aranžmá do mističky nebo vydlabat velkou dýni. Na závěr naší dílny byla připravena výstavka podzimního tvoření oddílu Pusík a Knoflíci a také se nám náš dvorek rozsvítil helouwínsky.Odkaz na fotky po rozkliknutí nadpisu*MD

Autor: xx  •  Vydáno: 23.10.2019 10:03  •  Přečteno: 13x

Podzimní tvoření u Pusíků a Knoflíků

S námětem podzimu jsme vytvořili během tří schůzek čtyři pěkné výrobky, které zdobí pokojíčky dětí z našich oddílů a určitě se hodily do podzimní misky.Tvoření bylo rovněž vystaveno na naší podzimní vástavce Pionýrská světýlka. Rozklikněte nadpis a podívejte se na foto*MD

Autor: xx  •  Vydáno: 20.10.2019 9:51  •  Přečteno: 12x

P3 - Fanoušci Harryho Pottera soutěžili ve vědomostním kvízu

Dne 19. 10. 2019 se v Café de Blowitz v Blovicích uskutečnil druhý Kavárenský kvíz Pionýrské skupiny Nepomuk, tentokrát konaný na téma Harry Potter. Akce se zúčastnilo 45 lidí, kteří si přišli užít téměř čtyřhodinový vědomostní večer na toto stále velice populární téma.Kvíz začal v 17.30 a zúčastnilo se jej 8 týmů. Ty se utkaly proti sobě ve 4 kolech, z nichž každé mělo 14 otázek. Otázky byly primárně cíleny na filmy, byly zde však i na informace, které mohli fanoušci znát pouze z knih. Rozklikni nadpis JáraB

Autor: xx  •  Vydáno: 19.10.2019 22:13  •  Přečteno: 38x

Podzim pod Zelenou Horou a pionýři

V sobotu 18.10.2019 se uskutečnila v Nepomuku turistická akce Podzim pod Zelenou Horou, kterou připravuje KČT Nepomuk a více jak dvacet let se do organizace pochodu zapojuje i naše pionýrská skupina. Letos jsme zajišťovali dětskou sedmi kilometrovou trasu pod názvem Toulavý kočárek v lese Obora pod zámkem Zelená Hora. Pohádková stanoviště připravila Ája a čtvrtý táborový běh pod vedením Maruška a Markéty. Sluníčkové počasí, nádherná příroda a zejména zajímavá pohádková stanoviště pro děti. Určitě se nám tento pochod podařlo zajistit na jedničku.*MD

Autor: xx  •  Vydáno: 18.10.2019 10:38  •  Přečteno: 17x

Nepomucká drakiáda

Letos nám počasí ve středu 16.10.2019 na naší tradiční drakiádu přálo. Slunečné odpoledne, pěkně to foukal a letalo kolem třiceti draků. Před vypuštěním draků jsme vyzkoušeli hru Minidiskogolf po nepomucku (házení létacích talířů na sedm košů),ještě to však musíme trochu dopilovat.A po čtvrté hodině jsme odpočítávali čas jak dlouho létají naši draci. Pohár za vítězství v drakiádě získala Linda a Martin.Připravili jsme i vypouštění balónků přání plněných héliem. Vylétlo jich jen několik ostatní si účastníci odnášeli domů.*MD

Autor: xx  •  Vydáno: 16.10.2019 9:43  •  Přečteno: 15x

Jak bylo a co bude u Babet.

Rozklikněte nadpis a zjistíte jak šlapou pionýř u Babet v Neurazech.

Autor: xx  •  Vydáno: 14.10.2019 12:45  •  Přečteno: 24x

P5 výlet Kokotské rybníky

Naučná stezka Kokotské rybníky. V sobotu 12.10.2019 uspořádala pionýrská skupina P5 výlet - Naučná stezka Kokotské rybníky.Akce se zúčastnili tři účastníci.Čti dále po rozkliknutí nadpisu.*Míra H.

Autor: xx  •  Vydáno: 12.10.2019 23:00  •  Přečteno: 28x

Chlubíme se, chlubíme-výstava

Na zahájení pionýrského roku jsme připravili v Rodném domě malíře Augustina Němejce výstavu výtvarného tvoření oddílu Pusík a Knoflíci. Bylo vystaveno 162 výrobků dětí a 12 panelů dokumentující činnost oddílu Pusík, který má již 23 letou tradici. Byl zde rovněž vystaven putovní pohár předsedy vlády ČR, který jsme získali za naše tvoření v roce 2018 a také oceněné výrobky ze soutěže Pionýrský sedmikvítek. Výstava byla přístupná veřejnosti od 14.-18.9.2019. Poslední den výstavy se zde sešly děti z oddílu Pusík a Knoflíci, aby zde zahájily pionýrský rok 2019/2020. Všichni jsme si připomněli, co jsme všechno vytvořili, promítli jsme si prezentaci našeho oddílu Jsem Pionýr, jsem vidět. Domluvili jsme se na akcích, které uskutečníme mimo výtvarku. Příští středu už to bude s penálem a nůžkami. Můžete mezi nás také přijít.*MíraDv

Autor: xx  •  Vydáno: 18.9.2019 23:16  •  Přečteno: 29x

Povedená akcička nulťáku

Táborový nultý běh rodičú s dětmi připravil poprázdninový sraz. Sešlo se nás 17. V pátek 6.9.2019 jsme se před večerem sešli na základně v Přebudově. Upekli jsme buřty, zahráli na kytary, poklábosili. V sobotu jsme si dopoledne zasoutěžili, pak jsme malovali hrnečky a sádrové odlitky. Odpoledne byla pohádka a vycházka po Přebudově. Večer jsme pařili na diskotéce se soutěžemi o ceny . Vyhrály všechny děti a moc jsme si to užili. V neděli jsme poklidili a jeli domů. Byl to sice deštivý, ale fajnový víkend.*Martin Běle

Autor: xx  •  Vydáno: 8.9.2019 22:08  •  Přečteno: 22x

Přebudov P4 - Piráti

Plavba za pokladem kapitána Jacka Sparrowa Tak jsme se konečně dočkali. . . Po několika měsících příprav jsme se všichni sešli na našem milovaném místě v Přebudově. Letošní táborové dobrodružství jsme pojali v pirátském duchu, proto jsme se vydali na „Plavbu za pokladem kapitána Jacka Sparrowa“. Celý článek po rozkliknutí nadpisu.*MajdaV

Autor: xx  •  Vydáno: 24.8.2019 22:22  •  Přečteno: 25x

Tábor Svojšín P5 - Rok s Pegasem

I letošní dětský tábor jsme opět absolvovali na základně pana Krause, v malebném údolí řeky Mže, u obce Svojšín a to v termínu od 3.8. do 17.8.2019. Téma celotáborové hry: Proleť rokem s Pegasem. V sobotu 3.8. od 15:00 do 16:00 nám rodiče přiváží děti. Čekají nás čtyři roční období, dvanáct měsíců za čtrnáct dní. Rozlklikni nadpis a pokračujeme.**MH

Autor: xx  •  Vydáno: 18.8.2019 23:15  •  Přečteno: 19x

Přebudov P2=Jumanji

Rok 2019 byl pro druhý běh přebudovského tábora ve znaku Světa Jumanji. Programátoři si vzali jako vzor druhý díl filmu Jumanji a přebudovský tábor se na čtrnáct dní proměnil v jungli, trh, depo atd. Dějem nás provázela počítačová postava ze hry, která každé ráno všem hráčům pověděla, co je ten den čeká. Všem oddílům se společně podařilo najít, ochránit a donést vzácný klenot zpět do svatyně, kam ho za doprovodu velké světelné slávy vsadili. Dokázali zdolat nosorožce, přejít přes mlžný kaňon a vzlétnout nad koruny stromů celé Jumanji. Počasí nám přálo i ke koupání a dovádění s vodou. Všichni si to velmi užívali a odjížděli spokojeni. Tak za rok zase AHOOOOJ **Lucka B.

Autor: xx  •  Vydáno: 12.8.2019 10:12  •  Přečteno: 67x

Nulťák v zábavném parku v Nepomuk

Sešli jsme se v neděli 21.7.2019 odpoledne u Zábavného parku v Nepomuku. Celé odpoledne si děti hrály a rodiče klábosili. Kromě malého a velkého řetízáku, kolotoče s auty a zvířaty, houpací lodě, děti nejvíc bavily trampolíny a prolézačky, malování na tabule, pískoviště i ostatní hračky. Nezapoměly se schladit v bazénu. Zahrály si pinčes i fotbálek. Výborné bylo i občerstvení po celou dobu pobytu v parku. Bylo to moc pěkné odpoledne. Těšíme se na další akci. **Martin

Autor: xx  •  Vydáno: 21.7.2019 22:28  •  Přečteno: 50x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 27

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020

Pionýrská skupina Nepomuk připravuje na letní prázdniny 2020 - 6 táborových běhů. Informace a přihlášky budou od února 2020.

Výroční zpráva 2018

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace Výroční zpráva http://www.nepomuk.pionyr.cz/index.php?p=230 img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 25.1.2019 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008164.jpg další fotky z historie