na stránkách Pionýr,z.s. - Pionýrská skupina Nepomuk

./galleries/22/1.jpg ./galleries/22/2.jpg ./galleries/22/3.jpg ./galleries/22/4.jpg ./galleries/22/5.jpg ./galleries/22/6.jpg

zobrazit akce měsíce

Rozkliknutím názvu článku, získáte další informace a fotografie

První běh na Přebudově

Prvních čtrnáct dní prázdnin na táboře v Přebudově byl ve znamení Asterixe a Obelixe. Děti si i v této době užili moc pěkný tábor.Čekáme na článek od Jakuba.*

Autor: xx  •  Vydáno: 22.7.2020 11:25  •  Přečteno: 23x

Tábory jsou už zahájeny

První tábor na Přebudově byl Tábor rodičů s dětmi ve dnech 27.6.- 4.7.2020 a čekáme na článek od Martina. První pohlednice z tábora už je zde. Članek od Martina z Přebudovského nulťaku už je zde. Rozklikni nadpis.

Autor: xx  •  Vydáno: 4.7.2020 11:32  •  Přečteno: 48x

Výlet Stachy

V neděli 21.6.2020 jsme ráno v hojném počtu dětí vyrazili směr šumavské Stachy, kde se nachází Muzeum hasičské techniky a vybavení. Všechny účastníky to nesmírně bavilo, prošli celé muzeum několikrát celé od shora dolů. Po více jak hodinové prohlídce jsme odjeli do Sušice, kde v restauraci U Muzea děti spořádali oběd, aby měli sílu na další dobrodružství. To nás čekalo v místním lanovém centru. Ti nejstarší se vydali na velkou dráhu, která byla poměrně obtížná, ale všichni to zvládli. Mladší účastníci zdolávali několikrát za sebou méně obtížnou trasu. Všichni byli spokojeni a plni zážitků.**Lenka S.

Autor: xx  •  Vydáno: 21.6.2020 23:52  •  Přečteno: 6x

P2 Brigáda na Přebudově

Jako před každým táborem jsme se i letos 19.-21.6.2020 sešli, abychom udělali nějakou tu práci. Po pátečním příjezdu započal večerní program, kdy se rozdali úkoly na druhý den. Následovala zábava v podobě her a kytary, a to i přes chladné počasí. V sobotu jsme se snažili o nějakou tu údržbu venku přestože nám střídavě pršelo. Posekali jsme příjezdovou cestu, umyli se okna celé budovy a některá se i natřela, poklizení zdravotky a chatek. Vevnitř se vybílila a pořádně uklidila kuchyň.

Autor: xx  •  Vydáno: 21.6.2020 23:46  •  Přečteno: 8x

Babety na vodě

Coronavir na ústupu. Hurá, můžeme na vodu. Nebezpečí pro 5. ročník je zažehnáno a už nás vítá řeka Otava o víkendu 19.-21.6.2020. Nalodění probíhá v Sušici a opět nám přibyly nové posádky (děti už vše zvládají sami). Plavba probíhá hladce, trochu jsme měli strach z vysoké hladiny vody po dlouhých deštích, ale zvládli jsem to krásně, nikdo se „necvakl“ a nebylo nutné nevystoupit z lodi. Počasí ideální nebylo, takřka pořád lehce pršelo, ale nikdo z posádky nezaprotestoval. Letos jsme měli jiný systém. Stanovalo se ve Velkých Hydčicích 2 dny. Bylo to příjemné mít postavené zázemí při návratu. Po zvládnutí plavby při slavnostním nástupu byli pasováni noví kormidelníci a rozdána nová trika, která se některým členům hodila, už měli vše mokré. Všichni jsme si to moc užili a děti po dlouhé době, mohly strávit společné chvíle. Takže …………..Ahóój zase Otavo za rok**MS

Autor: xx  •  Vydáno: 21.6.2020 11:30  •  Přečteno: 11x

Kavárenský kvíz 20.6.2020

V sobotu 20. června se uskutečnil sedmý kavárenský kvíz pořádaný naší skupinou. Jednalo se o závěrečný kvíz této sezóny, a proto jsme se rozhodli jej místo tradiční blovické kavárny Café de Blowitz uspořádat v klubovně Pionýrské skupiny Nepomuk. Vítězem tohoto kvízu se stal tým Rovnák na vohejbák, pro který se jednalo o čtvrté vítězství. Celkovým vítězem uplynulé Ligy kavárenského kvízu se však stal tým s názvem Čtyřicet dva, jehož kapitánkou je Tereza Baštářová. Rozklikni nadpis a čti dál...

Autor: xx  •  Vydáno: 20.6.2020 12:07  •  Přečteno: 18x

Tábory 2020 budou.

Informace získáte u hlavních vedoucích táborů. Zbývají poslední poukazy. Viz letáček Podívejte se co všechno musíme zajistit a jsou tam také požadavky na rodiče a děti.Rozklikněte neadpis.

Autor: xx  •  Vydáno: 20.5.2020 7:47  •  Přečteno: 224x

P3 - brigáda na Přebudově

Letošní sraz 16.-17.5.2020 s brigádou na /řebudově jsme měli plno práce - opravili jsme poničenou střechu přístřešku, úklízeli popadané větne po celém areálu, zapojovali vodu z vrtu, instalovali kabel k marodce, kterou jsme také podložili dřevem. Nezapoměli jsme ani na naše oblíbené stmelovací aktivity: tentokrát jsme si zahráli postiženou babu, evoluci, molekuly a nakonec v týmech na draky. Stihli jsme také naplánovat tábor, přičemž jsme se zabývali hlavně bezpečnostními opatřeními v době koronavirové. Brigáda se nám vydařila a teď už jen pevně věříme, že tábor vyjde podle našich představ.

Autor: xx  •  Vydáno: 17.5.2020 18:12  •  Přečteno: 32x

Tvoříme doma - soutěž

A ještě jeden úkol z tvoření - vyhlašujeme soutěž: Určitě doma také vyrábíš, kreslíš , tvoříš něco hezkého, jak jsme zvyklí z našich schůzek oddílu Pusík a Knoflíci. Z výrobků chceme připravit výstavku po opětovném zahájení schůzek na naší klubovně. Můžeš také posílat fotografie výrobků na můj meil: miradv@centrum.cz nebo WhatsApp tel.721746812.

Autor: xx  •  Vydáno: 28.3.2020 13:23  •  Přečteno: 36x

Přihlaš se do hry "Buď Ideální"

Ahoj, je období, kdy si nemůžeme dělat to co chceme a většinou musíme být doma, určitě vám chybí už také škola a schůzky s Pusíkem. Pionýr ČR vyhlásil hru o znalostech a dovednostech pionýrů "Buď Ideální" a to nejen pro pionýry, zapojit se mohou také ostatní děti i pro15+. Je zde 210 otázek, které můžete splnit do 6.6.2020. Otázky a úkoly jsou na pionýrských stránkách a já přidám odkazy a postup jak se zaregistrovat. Určitě nesplníme všechny, ale vyzkoušet to můžete. Odměnky dostaneme jak z ústředí Pionýra tak i od oddílu, máme připraveny poháry a to nejenom zmrzlinové.** Po rozkliknutí nadpisu najdeš postup při zaregistrování**MD

Autor: xx  •  Vydáno: 28.3.2020 12:43  •  Přečteno: 92x