Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2020, Tábory 2020

První běh na Přebudově-Asterix a Obelix

Prvních čtrnáct dní prázdnin na táboře v Přebudově byl ve znamení Asterixe a Obelixe. Děti si i v této době užili moc pěkný tábor.Čekáme na článek od Jakuba.*Je polovina září a přišel moc pěkný článek, rozklikněte ndpis a čtěte**

img  

Asterix a Obelix, 1. běh 2020

Že tu všude řádí Covid?
Že lidi tropí velký povyk?
Že se máme začít bát?
Že nebudem v chatkách spát?
Nás to ale neodradí!
Hrát si s dětmi nás fakt baví!
Navíc silný Obelix
Covid zvládne jako nic!
A tak jsme si zase hráli,
na pomoc jsme zavolali,
Asterixe s Obelixem,
vítězství pak bylo jisté.

Letos to s táborem vypadalo chvíli bledě, a o to radši jsme byli, že se můžeme sejít a společně prožít 14 dní. Bylo nás méně než obvykle, ale přesto jsme s přehledem přemohli každého Římana, který se nám postavil do cesty. Počasí nám také přálo, a tak si snad děti užily všechny úkoly, které plnily.

Naši vesnici navštívil Asterix s Obelixem. Jak se ukázalo, nešlo jen o přátelskou návštěvu. Potřebovali vytáhnout z bryndy. Samozřejmě jsme neváhali a ochotně se pustili do pomáhání. Čekalo nás pár překážek a složitých situací. Vždyť kdy naposledy jste lovili kance? A dovedete si představit, jak složité bylo získat povolení k vylodění ve Fénicii? Kolik úřadů jsme museli oběhat kvůli jednomu razítku?! Víte, kolik úsilí nás stálo zbavit se celé armády Římanů? Jak těžké bylo neztratit se v lese a správně odpovědět na všechny otázky během braňáku? A kdo z vás by se odvážil vyrazit v noci a potmě do lesa, kde číhají děsivá strašidla?! No? A tím vším jsme si my museli projít!

Příprava probíhala na souši i ve vodě. Přebudov run zocelil naše tělo i duši. Pevnost Boyard procvičila nejen naši bystrost a ve hře Kufr jsme se naučili tajným signálů. Pro každé případy pozvali jsme i hasiče a procvičili si orientaci v pěně. Šermíři nám ukázali, jak používat meče, dýky i kuši a Jíťa vybrala nejlepší recept na přípravu divočáka. Do toho tu mezi námi běhal římský špion a my ho museli odhalit a zneškodnit.

Každé malé vítězství, slavili jsme ochotně a naplno. Při takovém boji s Římany vyhládne, ale naštěstí máme skvělou kuchařku Jíťu, která pak pro nás připravila slavnostní hostinu, abychom doplnili energii. Během klidnějších dní slavili jsme tancem a zpěvem dlouho do noci.

A naše píle se vyplatila. Znovu jsme našli recept na kouzelný galský nápoj a zachránili tak Asterixe, Obelixe i celou galskou vesnici. Naposledy jsme si spolu nacpali břicha pořádným galským jídlem, byli jsme odměněni hrníčkem a čelovkou, a smutní, že už je po všem, sbalili jsme si svá zavazadla, zamávali si na rozloučenou a vydali se domů vstříc dalším dobrodružstvím.

 

Tak zase za rok, v roce 2021, na 1. běhu

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008132.jpg další fotky z historie