Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2020, Tábory 2020

První běh na Přebudově-Asterix a Obelix

Prvních čtrnáct dní prázdnin na táboře v Přebudově byl ve znamení Asterixe a Obelixe. Děti si i v této době užili moc pěkný tábor.Čekáme na článek od Jakuba.*Je polovina září a přišel moc pěkný článek, rozklikněte ndpis a čtěte**

Asterix a Obelix, 1. běh 2020

Že tu všude řádí Covid?
Že lidi tropí velký povyk?
Že se máme začít bát?
Že nebudem v chatkách spát?
Nás to ale neodradí!
Hrát si s dětmi nás fakt baví!
Navíc silný Obelix
Covid zvládne jako nic!
A tak jsme si zase hráli,
na pomoc jsme zavolali,
Asterixe s Obelixem,
vítězství pak bylo jisté.

Letos to s táborem vypadalo chvíli bledě, a o to radši jsme byli, že se můžeme sejít a společně prožít 14 dní. Bylo nás méně než obvykle, ale přesto jsme s přehledem přemohli každého Římana, který se nám postavil do cesty. Počasí nám také přálo, a tak si snad děti užily všechny úkoly, které plnily.

Naši vesnici navštívil Asterix s Obelixem. Jak se ukázalo, nešlo jen o přátelskou návštěvu. Potřebovali vytáhnout z bryndy. Samozřejmě jsme neváhali a ochotně se pustili do pomáhání. Čekalo nás pár překážek a složitých situací. Vždyť kdy naposledy jste lovili kance? A dovedete si představit, jak složité bylo získat povolení k vylodění ve Fénicii? Kolik úřadů jsme museli oběhat kvůli jednomu razítku?! Víte, kolik úsilí nás stálo zbavit se celé armády Římanů? Jak těžké bylo neztratit se v lese a správně odpovědět na všechny otázky během braňáku? A kdo z vás by se odvážil vyrazit v noci a potmě do lesa, kde číhají děsivá strašidla?! No? A tím vším jsme si my museli projít!

Příprava probíhala na souši i ve vodě. Přebudov run zocelil naše tělo i duši. Pevnost Boyard procvičila nejen naši bystrost a ve hře Kufr jsme se naučili tajným signálů. Pro každé případy pozvali jsme i hasiče a procvičili si orientaci v pěně. Šermíři nám ukázali, jak používat meče, dýky i kuši a Jíťa vybrala nejlepší recept na přípravu divočáka. Do toho tu mezi námi běhal římský špion a my ho museli odhalit a zneškodnit.

Každé malé vítězství, slavili jsme ochotně a naplno. Při takovém boji s Římany vyhládne, ale naštěstí máme skvělou kuchařku Jíťu, která pak pro nás připravila slavnostní hostinu, abychom doplnili energii. Během klidnějších dní slavili jsme tancem a zpěvem dlouho do noci.

A naše píle se vyplatila. Znovu jsme našli recept na kouzelný galský nápoj a zachránili tak Asterixe, Obelixe i celou galskou vesnici. Naposledy jsme si spolu nacpali břicha pořádným galským jídlem, byli jsme odměněni hrníčkem a čelovkou, a smutní, že už je po všem, sbalili jsme si svá zavazadla, zamávali si na rozloučenou a vydali se domů vstříc dalším dobrodružstvím.

Tak zase za rok, v roce 2021, na 1. běhu

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008132.jpg další fotky z historie