Kategorie: Akce roku 2010

Turistický Podzim pod Zelenou Horou

Tuto významnou turistickou akci zajišťuje v Nepomuku odbor Klubu českých turistů a Pionýr Nepomuku je rovněž spolupořadatelem akce.

Na organizaci se zejména podíle M.Dvořák, A. Březáková, V.Horník a naši organizátoří při zajištění sobotní trasy pochodu. Podzim byl zahájen pátečním autobusovým výletem na Šumavu a večerním pivním pochodem.

V sobotu byly připraveny turistické trasy pro pěší 6,11, 17, 25, 35, 50 km a cyklotrasy . Kdo volil šesti kilometrovou trasu potkal na sedmi stanovištích naše pionýrské organizátory. Námětem tohoto putování byly Zelenohorské pověsti. Děti potkaly loupežníky, princeznu Dominiku s myslivcem, vodníka s vodníčaty, mnicha, ovčáka, zbrojnoše a také kněžnu Vilemínu.

Vše bylo dobře připraveno, jenom to počasí nám moc nepřálo, zima a přeháňky. V cíli na děti čekal náš pionýrský maskot a pamětní list. Večer byl hezký turistický bál. Na nedělní Světový den chůze se asi nikomu z pionýrů nechtělo.Trasu deseti kilometrů do Čížkova za ně odpochodovali jenom Dvořáci. Příště se na turistickém víkendu sejdeme již o týden dříve a to 7. –9.10.2011. Snad bude už hezčí počasí, když to bude jubilejní 30.ročník pochodu.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008108.jpg další fotky z historie