Kategorie: Akce roku 2010, Tábory 2010

Párou za indiány 2010 Přebudov P2

Konání letošního 2. běhu připadlo na datum 18.7.- 31.7.2010. Každým rokem se snažíme vymýšlet nové téma tábora, a ani tento nebyl výjimkou. Naše dvoutýdenní soužití neslo název Párou za indiány.

dscf9066.jpg dscf9043.jpg dscf9300.jpg

Děti měli za úkol přivézt si jednak indiánské masky, ale i masky kovbojské. Díky nim jsme mohli vytvořit příběh odehrávající se na Divokém západě. Oddíly byly rozděleny do dvou základních skupin- na indiány (2 nejstarší oddíly) a kovboje (4 mladší oddíly), mezi kterými se odehrávaly různé bitvy.

Jak již tradičně každým rokem bývá zvykem, i letos museli nováčkové projít křtěním. Nejprve museli proběhnout strastiplnou cestou, na vrcholu vypili indiánský lektvar a také nesmělo chybět indiánské potáhnutí z dýmky míru. A kdo tento rituál přežil, pak mohl být po zásluze pokřtěn.

V průběhu tábora si děti vyzkoušely střelbu z luku, ze vzduchovky, hod sekerou a všelijaké bezpečné hry. Všechny oddíly povinně absolvovaly základy první pomoci, kde si mohli všichni vyzkoušet resuscitaci, nebo naměřit si tep.

Každý den dostal jeden oddíl k dispozici digitální fotoaparát, a jejich úkolem bylo vytvořit poté tablo. Tyto tabla bylo možné vidět na návštěvním dnu.

Letošní tábor byl výjimečný tím, že jsme se zúčastnili ekologické soutěže. Naší povinností bylo třídit odpad, a vyhradit si jeden den, kdy přijela porota, a my měli vymyslet program na dopoledne týkající se třídění odpadu. Děti byly vskutku nápadité a vytvářely krásné kostýmy z PET lahví, šaty z novin, ozdoby z igelitů…. A každý z oddílů si připravil buď ekologickou scénku, básničku, nebo i písničku. Porotě se náš program natolik zalíbil, že nás ještě s jedním táborem z plzeňského kraje umístila na první místo, a my jsme vyhráli poukázku na outdoorové vybavení, kterou samozřejmě využijeme na nákup vybavení pro děti na tábor.

Dalším zpestřením pro děti i dospělé byla celodenní návštěva sportovní skupiny provozující skákací chůdy. Toto si užili jak děti, tak i dospělí. Kupodivu téměř všichni přežili bez újmy na zdraví.

Počasí nám jakžtakž přálo, kuchyně byla výborná, děti skvělé, a dva týdny utekly jako voda. A my už nyní přemýšlíme, čím bychom mohli překvapit zas příští rok.

Napsala L.Benediktová

 

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008120.jpg další fotky z historie