Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2013, Tábory 2013

Vítejte v Přebudovici - tábor P1

První táborový běh na Přebudově se konal od 30.června do 13.července 2013. Námětem byly kouzelnické příběhy Harryho Pottera. Z Přebudova se nestala Bradavice, ale Přebudovice a jak se čarovalo si můžte přečít v článku Dany Zoubkové.

Přesně tak byly na samém začátku prázdnin přivítány děti v Přebudovické škole čar a kouzel, ve kterou se na první dva červencové týdny proměnil pionýrský tábor v Přebudově.  Děti byly nejprve rozděleny do jednotlivých kolejí, jejichž názvy si samy vymyslely. Poté se studenti Avazelu, Nezmizelu, Rapsarvahu, Nebermíru, Kukudrápu a Havranské koleje vydali do Olivandrova krámku s kouzelnickými hůlkami, kde si každého z nich vybrala jeho první kouzelnická hůlka. Jelikož je Přebudovická škola čar a kouzel řádným kouzelnickým vzdělávacím ústavem, učily se děti létat na vlastnoručně vyrobených košťatech, vyrábět lektvary a samozřejmě si každá kolej musela vyrobit vlastní knihu kouzel. Všechny nabyté znalosti a dovednosti byly prověřeny v kouzelnickém turnaji, který byl vrcholem přebudovického školního „roku“. Jednotlivé koleje zde poměřovaly své síly v kouzelnických soubojích a v nejoblíbenějším sportu v kouzelnickém světě – famfrpálu.

 Další velkou událostí letošního prvního běhu byla soutěž Přebudovice hledají talent, na kterou se děti velmi svědomitě připravovaly a překvapily mnoha opravdu skvělými výkony. Program soutěže byl velmi pestrý, děti zpívaly, hrály na hudební nástroje, viděli jsme komická, kouzelnická a taneční vystoupení. Přebudov letos měl opravdu mnoho talentů!

Tábor také navštívili profesionální rallye jezdci a nezapomněli s sebou vzít své závodní auto, ve kterém se mohly děti vyfotit. Velice zajímavé byly i prezentace modelů aut a letadel, přednáška o zvířatech z celého světa i návštěva hasičů.

Zbylé volné chvíle děti trávily různými sportovními aktivitami, zpěvem, tancem a vyráběním v rámci tradičních táborových kroužků. A jelikož nám letos počasí opravdu přálo, mohly si děti dosyta užít i koupání v nedalekém rybníce. Na závěr nesmím zapomenout na dětmi velmi oblíbený maškarní ples a hlavně diskotéku v Budislavicích, která je již vlastně takovým tradičním rozloučením na konci tábora.

Letošní program prvního běhu byl opravdu pestrý a věřím, že si jej děti užily tak, jako my dospělí. Myslím, že můžu říct za všechny, že už teď se všichni moc těšíme na příštích prvních prázdninových čtrnáct dní v Přebudově.

Autorka: Dana Zoubková

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 003.jpg další fotky z historie