Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012, Tábory 2012

MASH - Nebezpečí číhá všude - čtvrtý běh tábora v Přebudově

Rozkliknutím nadpisu článku si přečtěte celý článek, který vyšel v Plzeňském deníku od redaktora M.Pipty.

img img img

V Přebudově ukradli překupníci dětem léky

Přebudov – Vloni o prázdninách měl dětský tábor Pionýrské skupiny v Nepomuku, jehož hlavní vedoucí byla Marie Vokurková, celotáborovou hru Keltové, letos si parta mladých vedoucích na čele opět s Majdou zvolila hru MASH, s podtextem ‚nebezpečí číhá všude‘. „V závěru loňského tábora jsme si sedli a hned vymysleli jakou tématikou budeme letos děti bavit. Důraz jsme, samozřejmě, dávali na to, aby hra byla akční a zajímavá,“ vysvětluje vznik letošní náplně čtvrtého běhu dětského tábora v Přebudově jeho hlavní vedoucí – studentka ekonomické fakulty ZČU v Plzni Majda.

Do dnešního dne si již děti vyzkoušely kuličkiádu, střelbu ze všeho (luk, kuše, vzduchovka…), ale také hrály v noci prachárnu a bludičky. Táborníkům se rovněž moc líbila hra, kterou vymyslela vedoucí oddílu nejstarších kluků Michaela Boušová, jejímž motivem byla krádež léků překupníky.

Kromě celotáborové nechybělo ani zpestření v podobě návštěvy kynologů z Přešic, hasičů z Nepomuka, nebo zástupkyně Červeného kříže, jíž předcházela záchrana raněného. Velkou pozornost vzbudilo vyprávění vojenského lékaře, který sloužil v Afganistánu.

 

A jak se líbí malým táborníkům v Přebudově?

 

„Na tomto táboře jsem byla už vloni, líbilo se mi tady, proto jsem letos přijela opět. Pokud příští léto nebudu s rodiči u moře, tak přijedu zas. Letos se mi moc líbilo házení kuliček do hrnce a také výlet na rozhlednu v Železném Újezdu,“ řekla nám výřečná pětiletá Terezka Kašpárková z Nepomuka. Její o pět let starší kamarádce Terezce Kočkové z Březí se sice také v táboře líbí, ale ta se rovněž přiznala, že se jí stýská. „Jsem v dětském táboře poprvé. Rodiče Terezky mi říkali, že v tomto táboře je moc hezky, tak jsem se také přihlásila. Měli pravdu, je tu pěkně, ale přesto se mi po mamce a taťkovi stýská. Teď ještě nevím jestli příští rok pojedu k tetě Hance do Německa, nebo opět sem do tábora,“ svěřila se desetiletá Terezka Kočková.

„Tento dětský tábor je pro mne srdcovou záležitostí. V nedalekých Čečovicích jsem prožila moc pěkné dětství. Do svých patnácti let jsem jezdila sem na tábory a od šestnácti jako instruktorka. Proto když jsme se přestěhovali do Dobřan, je pro mne každé léto návratem do dětských vzpomínek,“ říká závěrem čtyřiadvacetiletá hlavní vedoucí tábora.

 

 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008162.jpg další fotky z historie