Zdroj: http://nepomuk.pionyr.cz/index.php?a=641  •  Vydáno: 6.11.2016 23:17  •  Autor: xx

P2 v listopadu tradičně na Chvalov

Chvalov 4.-6.11.2016 Přečěte si celý článek od Mejly.

Chvalov 4.-6.11.2016

Ani jsme se nestačili pořádně vzpamatovat z přicházejícího podzimu a další relaxační víkend na Chvalově byl tady. Sešli jsme se někdo na nádraží, někdo v autě, abychom se vydali na strastiplnou cestu do okolí dančího ráje v Blatné. Cestující auty dorazili včas, aby připravili hřejivý oheň a vlakoví cestující se měli kde ohřát. Když jsme se nakonec sešli na místě, nastal čas pro dlouhé hovory, které byly tu a tam přerušeny přijíždějícími auty. Tedy konkrétně dvakrát. Ještě dojížděli kamarádi, kteří to prostě jinak nestíhali. V jednom autě se dokonce navíc vezly dvě kytary, které naše posezení u ohně prodloužily.

Brzy ráno se kytaristé museli vytratit zpět do civilizace a jeden blázen k rybníku. Po letech jsme opět natrefili termín výlovu a Vočko si domluvil brigádu. Pomáhal s výlovem. Chodili jsme ho pozorovat, chodili jsme po blízkém okolí, připravovali si snídaně, obědy, ryby z blízkého rybníka na svačinku, bavili se, nebo prostě jen odpočívali. Mezitím dorazil zbytek výpravy, seznámil se se situací a čas plynul.

Když se konečně nachýlil, ozval se rozhodný hlas, ustrojili jsme se a vyrazili do Lažánek na zábavu. Díky rozhodnosti jsme pro jistotu dorazili o dvě hodiny dříve a chladli jsme před sálem, než nám dobré duše za hodinu otevřely. Na zábavě tradičně spousta muziky, zábavy a tance. Tradičně jsme vybrali podstatnou část tomboly. Ing. Králík byl tentokrát směněn a tak jedinými živými tvory, které jsme donesli, byli dva kapři. Zábava pokračovala a postupně jsme se začali vytrácet do tmy okolních lesů, abychom mohli ještě hodinku šlapat do pelíšků.

Za neustávajícího deště jsme všichni nakonec dorazili na místo a usnuli.

Ráno nás čekal již pouze úklid a cesta domů.

Letošní, rybí, Chvalov se opět vydařil a těšíme se na Chvalovy následující.

Ahoj

Mejla