Zdroj: http://nepomuk.pionyr.cz/index.php?a=45  •  Vydáno: 18.9.2010 12:28  •  Autor: xx

Podzimní brigády na Přebudově

Nulťák zahájil podzimní brigády na naší táborové základně na Přebudově. Každý víkend až do konce října se sejde parta táborníků z našich táborových běhů, aby pomohla při zazimování tábora, vyhodnotila si svůj táborový běh a domluvila se na příští tábor.

img img img

Tak tomu bylo i u našeho nulťáku, tábora rodičů s dětmi. Až na nějakou omluvenou výjimku se v Přebudově sešlo 38 účastníků tábora z celkového počtu 47. Prvořadým úkolem bylo uklidit stanové podsady a další zařízení tábořiště. Postupně jsem uklidili Dožice a dopoledne zmizelo v jejich útrobách třicet stanových podsad.

Poklidili jsme, co se dalo, ale stejně jsme ještě nechali nějakou tu práci pro další běhy. Sobotní odpolední vycházka měla na směrováno tradičně do Budislavic, ale nedošli jsme. Zdržení zavinila přestávka a svačina v archelogickém táboře, ale zejména houby, kterých jich byl plný les.

Proti návratu protestovali zejména děti, které chtěly zajít na nanuka k Marušce. Vynahradily jsme jim to táboráčkem s buřtíkem a večerní diskotékou. Večer dospěláci zhodnotili na fotkami letošní tábor a určitě se příští rok zase vypravíme za táborovými zážitky.