Zdroj: http://nepomuk.pionyr.cz/index.php?a=340  •  Vydáno: 8.6.2013 23:38  •  Autor: xx

Širák již po 41

Širák č. 41 V sobotu 8.6.2013 jsme se sešli po jedenačtyřicáté na tradiční akci Širák. Ten se tentokrát konal u obce Ledce u Plzně, kde se nacházejí vápencové odvaly. Po příjezdu jsme si zahráli tipovací soutěž, kterou připravil Kulík, kde jsme například hádali, kolik lidí dosud bylo na širáku, nebo kde se konal Širák č. 4. Vítězem se, s nejvyšším počtem dosažených bodů, stal Sláva, který vyhrál Širákového hada (plyšového) a poté ještě jednoho za nejlepší tipy v tipovací soutěži z minulé dekády. Rozklikněte nadpis článku a čtěte dál.

img img img

Po hře jsme se vydali hledat kešku, která byla ukrytá nedaleko našeho tábořiště. Cestou zpět nás dostihl krátký déšť. Nenechali jsme se zastrašit, nasbírali jsme dřevo a na základně jsme rozdělali oheň. Jako obvykle se konalo velkolepé grilování.
Po jídle pro nás měl Kája připravenou hru „Ponorky a torpéda“. Rozdělili jsme se do 4 družstev po 3 lidech, Kája dělal rozhodčího. V každém týmu je jeden navigátor, který vede dvě části ponorky se zavázanýma očima. Úkolem je pomocí svých torpéd zneškodnit ostatní ponorky a vydržet ve hře co nejdéle. Tuto hru vyhrálo družstvo Kulík-Aleš-Kuba.
Následoval závod v jízdě na bobech z pískové duny. I přes mnoho pádů, hodných hollywoodských kaskadérů, se naštěstí nikomu nestalo nic vážného. Celý závod vyhrál Kulík, který dokázal předjet všechny své soupeře. Na druhém místě skončil Ondra a na třetím Honza z expedice Horní Bříza. Ve výsledku se ale výhercem stal každý, kdo odcházel se všemi končetinami a bez zranění. J
Po závodu, který skončil až po setmění, jsme se sesedli kolem ohně a tentokrát za doprovodu Martina, střídajícího se ve hře na kytaru s Lubošem, jsme zpívali až do pozdních nočních hodin.
Širák č. 41 by se tak dal ohodnotit jako velice povedený.