Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2022

Rakováček na expedici přežití

První listopadový víkend (4.-6.11.2022) jsme se vydali na víkend do Horní Břízy na expedici Přežití.

img
První listopadový víkend jsme se vydali na víkend do Horní Břízy. V pátek byl program volnější, protože jsme přijeli na základnu už za tmy. Po vybalení věcí a přípravě karimatky a spacáku na spaní se podávala večeře. Před spaním jsme si zahráli několik her. Jelikož si děti nejvíce stýskají po elektronice, tak místo večerníčku jsme měli trochu jinou televizi, zahráli jsme si pantomimu, kdy musela být ukázka vždy z nějakého filmu. Poté jsme stihli ještě oblíbené městečko Palermo a byl nejvyšší čas jít spát. Někteří odvážní vedoucí spali venku, z dětí si nikdo netroufl.
Jak už to bývá zvykem, tak v sobotu děti vstávali v 6 ráno. Naštěstí je na programu náročný den, kdy se určitě všichni unaví a budou pak v neděli dlouho spát. 
Po snídani bylo třeba zajistit si podpalový materiál na výlet, protože bylo po dešti a vše mokré. Děti se vydaly k blízkému lesu pro březovou kůru a smolu. Dospěláci mezitím nachystali svačiny a po návratu dětí z lesa jsme mohly vyrazit na cestu.  Šli jsme po naučné stezce. Cestou jsme potkali ohromnou horu písku, kam jsme všichni vyšplhali.
Hlavním úkolem výpravy bylo najít vhodné místo na rozdělání ohně. Bez ohně není jídlo, pouze studené bagety. Po několika kilometrech jsme takové místo našli. Bylo potřeba nanosit dřevo a přichystat si ohniště. Pak děti dostaly dvě křesadla, se kterými musely oheň rozdělat. Dalo jim to dost zabrat, ale po hodině urputné snahy se konečně zadařilo. Mokré dřevo moc hořet nechtělo, ale i tak to stačilo na to, abychom si opekly buřty. 
Po splnění úkolu přišla zasloužená odměna. Po návratu do Horní Břízy jsme došli na místní hřiště, kde byla skvělá lanová překážková dráha. Když jsme se dost vyřádili, tak jsme ještě navštívili obchod, je přece třeba utratit nějaké kapesné.
Když už padla tma, tak se děti vydali pochytat světlušky do lesa. Bylo to dost náročné, světlušky byly hrozně rychlé. Nakonec bylo úplně jedno kdo kolik získal bodů, nejdůležitější bylo, že všichni byly odvážní a nebáli se jít do lesa po tmě a hru si užili.
Pak už jen večeře, hry před spaním a opravdu byly unavení, usnuly rychle a spali do půl osmé ráno.
V neděli si po snídani všichni sbalili batohy, a bylo třeba po sobě základnu uklidit. Děti ještě uvařily polévku v kotlíku na ohni. Mimochodem v kotlíku na ohni jsme si vařili celý víkend. Byla výborná česnečka, jako dezert jsme si pekly jablka s máslem v alobalu, taky úžasná pochoutka. 
Bohužel, jako každá akce, i tenhle víkend nám rychle skončil, bylo třeba se vydat na vlak. v Rokycanech už na své ratolesti čekali natěšení rodiče.
 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2024

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2024 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory.. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku. img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 20.1.2023 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008059.jpg další fotky z historie