Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2020

Kavárenský kvíz 20.6.2020

V sobotu 20. června se uskutečnil sedmý kavárenský kvíz pořádaný naší skupinou. Jednalo se o závěrečný kvíz této sezóny, a proto jsme se rozhodli jej místo tradiční blovické kavárny Café de Blowitz uspořádat v klubovně Pionýrské skupiny Nepomuk. Vítězem tohoto kvízu se stal tým Rovnák na vohejbák, pro který se jednalo o čtvrté vítězství. Celkovým vítězem uplynulé Ligy kavárenského kvízu se však stal tým s názvem Čtyřicet dva, jehož kapitánkou je Tereza Baštářová. Rozklikni nadpis a čti dál...

img

Tohoto kvízu se zúčastnilo celkem šest týmů po šesti hráčích, společně i s organizátory se tak této akce zúčastnilo čtyřicet lidí. Jednalo se tak o druhý nejúspěšnější kvíz uplynulé sezóny.

Rozhodně však byl tím nejdelším. Místo tradičních šedesáti otázek bylo pro toto finále připraveno otázek devadesát šest. Kvůli tomu kvíz skončil až v pozdních hodinách a přespání na zdejší klubovně přišlo opravdu vhod, obzvlášť pak všem přespolním, kterých byla drtivá většina.

Témata na tento kvíz tentokrát navrhly samy týmy. Vybraná témata byla například Arabela, Pokémoni, hlášky z filmů a seriálů, lidské tělo, dějiny lidstva či silniční zákony.

Na závěr tohoto večera byl ještě připraven kvíz o kvízu, kde se soutěžící snažili zodpovědět správné odpovědi na otázky ohledně uplynulých kvízů.

Po sečtení bodů z obou dvou kvízů jsou výsledky sobotního kvízu následující:
6. místo: Lankvary, 59 bodů (kapitánka Hedvika Sýkorová)
5. místo: Epickoprávní felláci z gymplu, 85 bodů (kapitán Adam Vincour)
4. místo: Čtyřicet dva, 88 bodů (kapitánka Tereza Baštářová)
3. místo: Řízkova vejce, 96 bodů (kapitán Jan Růžička)
2. místo: Géniusové, 104 bodů (kapitánka Adél Čuláková)
1. místo: Rovnák na vohejbák, 106 bodů (kapitán Martin Brejcha)

Tým Rovnák na vohejbák vyhrál celkem čtyři kvízy z celkových sedmi, tedy většinu. Ani to mu ale nestačilo na celkové vítězství kavárenské ligy, neboť na to dosáhl tým Čtyřicet dva. Výsledky vypadají takto:

3. místo: Géniusové, 729 bodů (kapitánka Adél Čuláková)
2. místo: Rovnák na vohejbák, 760 bodů (kapitán Martin Brejcha)
1. místo: Čtyřicet dva, 789 bodů (kapitánka Tereza Baštářová)

Po předání odměn pro nejlepší týmy byla již volná zábava. Většina z nás zůstala sedět na svých místech a místo papíru a propisky jsme se chopili deskových her. Někdo začal hrát party hry, někdo však už celkem destruktivně pokračoval v těch vědomostních.

Na závěr poděkování všem, bez kterých by kvízy nemohly nikdy vzniknout. Děkuji:
• Baru Žitníkové za čas, nervy, nervy a čas. Moc ti děkuji.
• Milušce Růžičkové za poskytnutí techniky, bez které by se z kvízů staly školní testy
• Martinu Brejchovi za poskytnutí tiskárny
• Majdě Roušalové za poskytnutí techniky na závěrečný kvíz
• Terezce Baštářové za poskytnutí techniky na závěrečný kvíz
• panu Žitníkovi za poskytnutí techniky na kvízy během celé sezóny
• Karlu Kühnlovi za spoluorganizaci a za poskytnutí techniky na kvízy během celé sezóny
• vedoucímu PS Nepomuk Vašku Horníkovi za vstřícnost a toleranci
• paní Polívkové z Café de Blowitz za poskytnutí prostor během celé sezóny

• všem týmům, které nám vložily důvěru a opravdu přišli, jmenovitě pak všem, které se přišly podívat i víckrát a na kterých to všechno stálo: Čtyřicet dva (T. Baštářová), Rovnák na vohejbák (M. Brejcha), Géniusové (A. Čuláková), Řízkova vejce (Řízek), Epickoprávní felláci z gymplu (A. Vincour), Lankvary (J. Sýkorová), Banda mudlů (T. Lžičař) a Domaslav (M. Roušalová).

Děkuji všem mockrát za podporu a v září na dalším kvízu ahoj!

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008022.jpg další fotky z historie