Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2020

Ledová Praha a Rakováček

V letošním roce jsme se s naším oddílem (Rakováček je náš nový oddíl od Rokycan) poprvé vydali objevovat krásy Ledové Prahy. V pátek 31.1. jsme na celý víkenodjížděli z Rokycan vlakem s vidinou nových zážitků. Děti nadšené, plné očekávání, rodiče se slzami v očích, jak se jim bude stýskat.** Víc se dočtete po rozkliknutí nadpisu**Markéta

                                img  

Prvním zážitkem bylo metro, některé děti jím jely poprvé. Jelikož jsme do Prahy dojeli až v odpoledních hodinách, tak nám mnoho času pro zábavu nezbývalo, tak jsme si po ubytování se na základní škole, udělali alespoň procházku na Nuselský most. Těm co se bojí výšek, bylo trochu špatně. Cestou zpět jsme si zajistili nějaké jídlo na snídani a hurá zpět do školy. Večer jsme si zkrátili hraním her, jako třeba Městečko Palermo, Hádej kdo jsem apod.

Konečně sobota a někam se podíváme.  Naše první kroky směřovaly...no přece do metra. Mimo rámec nabídnutých atrakcí, jsme měli domluvenou návštěvu policejní stanice blízko Václavského náměstí. Kamarád policista nás provedl, pověděl co tam mají na starosti, jak vše funguje a na závěr nás zavřel do cely předběžného zadržení. Za odměnu od nás dostal horkou čokoládu a koblihu.
A teď už něco z nabídky Ledové Prahy. Všichni jsme se moc těšili do Mořského světa. Zde bylo v nabídce hodně zajímavých známých i neznámých mořských živočichů. Dále jsme navštívili Zemědělské muzeum. Někoho nadchla expozice zemědělství, někoho myslivost, rybářství...a někoho i obyčejný automat na kávu :-D Jako poslední jsme se tento den vydali do Muzea Policie ČR. Venku stála vozidla z různých dob historie Policie, policisté v dobových uniformách. Uvnitř muzea jsme mohli vidět ukázku zásahovky, něco nového se přiučit v četnické škole, prohlédnout si pod dozorem zbraně...a spoustu dalšího.  
Večer jsme se vydali na koncert Děti dětem do Kongresového centra. Po zhlédnutí různých řečnických, divadelních i hudebních představení se nám nejvíce líbilo poslední vystoupení skupiny Self made, ke kterým si šli děti dokonce i pro fotografie a autogramy. Kdo by čekal, že večer budou děti unavené a usnou s dopadem na polštář, tak by se velice mýlil. Ale po několika hrách jsme se přece jen všichni uložili k spánku, přece jen víkend nekončí a čeká nás ještě neděle.
Po snídani, sbalení si věcí a úklidu školní třídy...ano, opět metro. Naše poslední kroky vedly do Muzea fantastických iluzí. Podle reakcí, to byl asi největší zážitek celého víkendu, a hlavně super zábava. A teď už jen vlakové nádraží, cesta do Rokycan, setkání s usměvavými rodiči a hurá domů. 
Víkend se vydařil, nikdo se neztratil, všichni spokojení, takže za rok pojedeme zase.

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008034b.jpg další fotky z historie