Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2019

P5 - Plzeň ze shora i zezdola

V sobotu 23.11.2019 uspořádala pionýrská skupina P5 výšlap na Plzeňskou věž a podzemí. Akce se zúčastnilo devět účastníků. Celý článek po rozkliknutí nadpisu.*MH

                        img

V sobotu ráno v 9:45 hodin jsme se sešli u kostela svatého Bartoloměje, na náměstí Republiky. V 10:00 nám začalo stoupání po schodech na věž. Vyšlápli jsme 13 pater, 299 schodů. Schody s přibývajícím patrem, byly strmější. Avšak mi jsme zvládli, včetně nejmladší účastnice, tříleté Nikolky. Konečně jsme na ochozu věže. Pozorovali nejen vánoční trhy pod námi, ale i plzeňské čtvrtě v dáli. Poté nás čekaly zase schody. Tentokráte dolů. Místy to bylo horší, než v opačném směru.

Na návštěvu podzemí jsme měli dost času, prohlídka nám začíná až ve 12:00 hodin. Tento čas jsme vyplnili na náměstí a prohlédli jsme si vánoční trhy. Potom jsme se přesunuli do Veleslavínovy ulice, ke vchodu do podzemí. Ve dvanáct hodin nás přivítala průvodkyně a otevřela dveře do podzemí. Provedla nás labyrintem chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Během prohlídky jsme poznali život pod městem a odhalili tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Dozvěděli jsme se, jak podzemí vznikalo, a poznali rozmanitost jeho využití. Díky exponátům a vystaveným nálezům jsme pronikli i do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně.

Akce se povedla. Počasí nám přálo.  *Miroslav Hejlík 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008078.jpg další fotky z historie