Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2017

Florbalový turnaj

Přečtěte si článek z florbalového turnaje,který se konal 11.11.2017 v nepomucké sportovní hale. Úspěšně se ho zúčastnil i pionýrský florbalový tým Falcons Nepomuk „B“a obsadil druhé místo.Blahopřejeme k umístění a jenom mně na těch tričkách chybí logo Pionýr.

img

Tento článek bych rád věnoval přiblížení nového pionýrského florbalového týmu Falcons Nepomuk „B“ a jeho prvních krůčků ve své existenci. Florbal má v naší skupině již nějakou dobu širokou oblibu a ani my jsme proto nezůstali pozadu. Proto jsme se v blízké vazbě na původní Falcons Nepomuk rozhodli založit podobný amatérský tým, který by pravidelně mohl soutěžit v Bohemia lize malého florbalu. Rádi bychom navázali na jejich úspěchy a pevně věříme že tak i učiníme.

V nové sezoně máme za sebou se střídavými úspěchy i neúspěchy prvních pár kol regionální ligy. O tom však tento článek není. Naši hráči se totiž tento měsíc mohli poprvé postavit na palubovku před vlastními diváky, a to na tradičním podzimním nepomuckém turnaji, letos pořádaným na svatého Martina v městské hale u Sokolovny. Turnaje se zúčastnilo vesměs šest nepomuckých týmů, včetně jednoho týmu z Plzně. Byl hrán systémem dvou skupin týmů, v nichž každý hrál se všemi dvakrát a poté došlo na postupovou část – semifinále a finále.

Hned z prvního zápasu skupiny jsme vyšli proti netradičně nazvanému týmu „Jako minule“ vítězně 6:1, což nám značně zvedlo náladu. Další zápas proti týmu „Lynx“ nám dal zabrat a jen těžce jsme překonávali soupeřovu obranu. Nakonec jsme remizovali 3:3. Druhé kolo skupinové části mělo podobný průběh, první zápas skončil vítězně 5:1, druhý shodně 4:4.

V semifinále jsme narazili na „Páteční“. Zápas jsme pojali velmi zodpovědně a pět vstřelených branek ku dvěma obdrženým nás posunuly do finále!

V něm jsme se setkali s týmem poskládaným z hráčů Falcons Nepomuk. Falconům hrálo do karet sebevědomí a zkušenosti, nám zase dravost, touha zvítězit, ale také to, že protihráče dobře známe z běžných tréninků. Naše trumfy se sice projevily, ne však natolik abychom zápas dokázali držet dostatečně dlouho v nadějné situaci. Z počátku jsme dokázali korigovat stav, naše naděje na triumf však zhasínaly s každou obdrženou brankou. Nakonec nás naši kolegové přehráli v poměru 4:11.

My si však nezoufáme, druhé místo v celkovém pořadí pro nás znamená milý úspěch. Tento turnaj pro nás znamenal důležité ponaučení, že i přesto že se jako tým stále hledáme, a máme na čem pracovat, leccos už dokážeme, jak technicky, tak strategicky vytvořit. Stmelil nás a zároveň jsme dostali potvrzení, že to, co děláme, má pro nás smysl a budoucnost.

Sestava : Útok: Jan Chodora, Richard Chodora, Stanislav Štěpán

Obrana: Michal Hons, Tomáš Jára, Daniela Kulová, Matěj Brašna

Brankář: Filip Dvořák

 Autor: Michal Hons

 


 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008012.jpg další fotky z historie