Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2017

Florbalový turnaj

Přečtěte si článek z florbalového turnaje,který se konal 11.11.2017 v nepomucké sportovní hale. Úspěšně se ho zúčastnil i pionýrský florbalový tým Falcons Nepomuk „B“a obsadil druhé místo.Blahopřejeme k umístění a jenom mně na těch tričkách chybí logo Pionýr.

img

Tento článek bych rád věnoval přiblížení nového pionýrského florbalového týmu Falcons Nepomuk „B“ a jeho prvních krůčků ve své existenci. Florbal má v naší skupině již nějakou dobu širokou oblibu a ani my jsme proto nezůstali pozadu. Proto jsme se v blízké vazbě na původní Falcons Nepomuk rozhodli založit podobný amatérský tým, který by pravidelně mohl soutěžit v Bohemia lize malého florbalu. Rádi bychom navázali na jejich úspěchy a pevně věříme že tak i učiníme.

V nové sezoně máme za sebou se střídavými úspěchy i neúspěchy prvních pár kol regionální ligy. O tom však tento článek není. Naši hráči se totiž tento měsíc mohli poprvé postavit na palubovku před vlastními diváky, a to na tradičním podzimním nepomuckém turnaji, letos pořádaným na svatého Martina v městské hale u Sokolovny. Turnaje se zúčastnilo vesměs šest nepomuckých týmů, včetně jednoho týmu z Plzně. Byl hrán systémem dvou skupin týmů, v nichž každý hrál se všemi dvakrát a poté došlo na postupovou část – semifinále a finále.

Hned z prvního zápasu skupiny jsme vyšli proti netradičně nazvanému týmu „Jako minule“ vítězně 6:1, což nám značně zvedlo náladu. Další zápas proti týmu „Lynx“ nám dal zabrat a jen těžce jsme překonávali soupeřovu obranu. Nakonec jsme remizovali 3:3. Druhé kolo skupinové části mělo podobný průběh, první zápas skončil vítězně 5:1, druhý shodně 4:4.

V semifinále jsme narazili na „Páteční“. Zápas jsme pojali velmi zodpovědně a pět vstřelených branek ku dvěma obdrženým nás posunuly do finále!

V něm jsme se setkali s týmem poskládaným z hráčů Falcons Nepomuk. Falconům hrálo do karet sebevědomí a zkušenosti, nám zase dravost, touha zvítězit, ale také to, že protihráče dobře známe z běžných tréninků. Naše trumfy se sice projevily, ne však natolik abychom zápas dokázali držet dostatečně dlouho v nadějné situaci. Z počátku jsme dokázali korigovat stav, naše naděje na triumf však zhasínaly s každou obdrženou brankou. Nakonec nás naši kolegové přehráli v poměru 4:11.

My si však nezoufáme, druhé místo v celkovém pořadí pro nás znamená milý úspěch. Tento turnaj pro nás znamenal důležité ponaučení, že i přesto že se jako tým stále hledáme, a máme na čem pracovat, leccos už dokážeme, jak technicky, tak strategicky vytvořit. Stmelil nás a zároveň jsme dostali potvrzení, že to, co děláme, má pro nás smysl a budoucnost.

Sestava : Útok: Jan Chodora, Richard Chodora, Stanislav Štěpán

Obrana: Michal Hons, Tomáš Jára, Daniela Kulová, Matěj Brašna

Brankář: Filip Dvořák

Autor: Michal Hons