Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2017

Podzim u Babet

Přečtěte si podzimní zprávu od Babet z Neuraz. Projekt 72 hodin, Velká neurazská, lampionový průvod, divadlo v Klatovech o tom všem se dočtěte po rozkliknutí nadpisu.

Babety jedou . Letošní školní rok jedeme ve velkém stylu. První velkou akcí 12.10. 2017 byl projekt 72 hodin. Tradičně se zapojujeme do tohoto projektu. Letos jsme se zaměřili na okolí neurazské kompostárny a cestu do Bližanov. Dále silnější skupina dobrovolníků pracovala na terénních úpravách naší dráhy pro kola (singletrack) a připravili část tratě na Velkou neurazskou. Po práci proběhlo společné opékání buřtů.

Další akcí 15.10. byl běh s překážkami VELKÁ NEURAZSKÁ. Trať vedla v okolí naší kompostárny, přes silážní jámu, po štěpkách a doplněná koňskými překážkami. Rekordní účast běžců (40) nás potěšila. Závodníci byli rozděleni do několika kategorií, dospěláci se rozhodně nenechali zahanbit (někteří to zvládli i v pantoflích). Druhá část závodu byla soutěž dvojic, srandovní obratnostní soutěž – téma dovolená (závodníci se museli obléci do slušivých šatů, zabalit kufr, překonat úsek na dvojlyži, na berlích, …. . Poslední část závodu byla soutěž pro invalidy, letos se nám opravdu urodilo. K občerstvení jsme navařili polévku, čaj a párek v rohlíku. Počasí bylo fantastický a akci si všichni opravdu užili.

4.11. proběhla naše největší akce LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Počasí nás opět podrželo, měsíc v úplňku schovaný za mraky, tak nastala opravdová tma a podpořila jí mlha. Klasické podzimní počasí. Trasa nebyla krátká, hodně členitá a 8 stanovišť. Babeťáci připravili 6 a 2 dospěláci. Zřejmě dobrý oddíl. Na organizaci se podílelo takřka 30 dětí a dospěláků, přesto na trase bylo 47 lampiónků a doprovod. Opět nám klubovna praskala ve švech, naštěstí, jak byla delší trasa, tak se nápor trochu rozmělnil a vše se nechalo dobře zvládnout. Velkou práci odvedli traséři. Museli rozvést přes 80 svíček, světýlek atd.

Hned další den 5.11. jsme vyrazili za kulturou do Klatovského kina Šumava na pohádku O KOUZELNÉM JABLKU, kterou natočil takřka místní divadelní spolek RYNEK. Rádi jsme tento odvážný amatérský čin podpořili. Děj pohádky se odehrával na Žinkovském zámku a v nedalekém okolí. Spoustu herců známe osobně. Pohádka se opravdu podařila a my jsme si zážitek zpříjemnili v klatovské čajovně. Zabrali jsme celé horní patro a všichni jsme si to náramně užili.

Hned další akcí bude 6.12. MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA v místní Martinské hospodě. Starší Babeťáci připraví program pro nejmenší kamarády z okolí. Obnovili jsme tradici, protože se v hospodě nekouří a je to podstatně důstojnější prostředí pro děti než dříve.

Díky PS Nepomuk jsme vidět a můžeme pořádat tolik akcí pro širokou veřejnost i nejen z Neuraz.

Marie Svejkovská a tým Babeta Neurazy

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008031a.jpg další fotky z historie