Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2017

Podzim u Babet

Přečtěte si podzimní zprávu od Babet z Neuraz. Projekt 72 hodin, Velká neurazská, lampionový průvod, divadlo v Klatovech o tom všem se dočtěte po rozkliknutí nadpisu.

img img img img

Babety jedou . Letošní školní rok jedeme ve velkém stylu. První velkou akcí 12.10. 2017 byl projekt 72 hodin. Tradičně se zapojujeme do tohoto projektu. Letos jsme se zaměřili na okolí neurazské kompostárny a cestu do Bližanov. Dále silnější skupina dobrovolníků pracovala na terénních úpravách naší dráhy pro kola (singletrack) a připravili část tratě na Velkou neurazskou. Po práci proběhlo společné opékání buřtů.

Další akcí 15.10. byl běh s překážkami VELKÁ NEURAZSKÁ. Trať vedla v okolí naší kompostárny, přes silážní jámu, po štěpkách a doplněná koňskými překážkami. Rekordní účast běžců (40) nás potěšila. Závodníci byli rozděleni do několika kategorií, dospěláci se rozhodně nenechali zahanbit (někteří to zvládli i v pantoflích). Druhá část závodu byla soutěž dvojic, srandovní obratnostní soutěž – téma dovolená (závodníci se museli obléci do slušivých šatů, zabalit kufr, překonat úsek na dvojlyži, na berlích, …. . Poslední část závodu byla soutěž pro invalidy, letos se nám opravdu urodilo. K občerstvení jsme navařili polévku, čaj a párek v rohlíku. Počasí bylo fantastický a akci si všichni opravdu užili.

4.11. proběhla naše největší akce LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Počasí nás opět podrželo, měsíc v úplňku schovaný za mraky, tak nastala opravdová tma a podpořila jí mlha. Klasické podzimní počasí. Trasa nebyla krátká, hodně členitá a 8 stanovišť. Babeťáci připravili 6 a 2 dospěláci. Zřejmě dobrý oddíl. Na organizaci se podílelo takřka 30 dětí a dospěláků, přesto na trase bylo 47 lampiónků a doprovod. Opět nám klubovna praskala ve švech, naštěstí, jak byla delší trasa, tak se nápor trochu rozmělnil a vše se nechalo dobře zvládnout. Velkou práci odvedli traséři. Museli rozvést přes 80 svíček, světýlek atd.

Hned další den 5.11. jsme vyrazili za kulturou do Klatovského kina Šumava na pohádku O KOUZELNÉM JABLKU, kterou natočil takřka místní divadelní spolek RYNEK. Rádi jsme tento odvážný amatérský čin podpořili. Děj pohádky se odehrával na Žinkovském zámku a v nedalekém okolí. Spoustu herců známe osobně. Pohádka se opravdu podařila a my jsme si zážitek zpříjemnili v klatovské čajovně. Zabrali jsme celé horní patro a všichni jsme si to náramně užili.

Hned další akcí bude 6.12. MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA v místní Martinské hospodě. Starší Babeťáci připraví program pro nejmenší kamarády z okolí. Obnovili jsme tradici, protože se v hospodě nekouří a je to podstatně důstojnější prostředí pro děti než dříve.

Díky PS Nepomuk jsme vidět a můžeme pořádat tolik akcí pro širokou veřejnost i nejen z Neuraz.

Marie Svejkovská a tým Babeta Neurazy 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008031a.jpg další fotky z historie