Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2015, Tábory 2015

Nulťák - první tábor je již za námi

Z našich sedmi prázdninových táborů je již jeden za námi. Tábor rodičů s dětmi se uskutečnil na Přebudově v týdnu od 28.6.- 4.7.2015 a podívali se do Říše hmyzu.Kromě žívých mravenců jsme zde potkali i Ferdu , berušku, brouka Pytlíka a další malá zvířátka. Podívejte se na fotografie. Odkaz najdete po rozkliknutí nadpisu článku.

img img img

 

odkaz na fotky z tábora:  http://belemartin.rajce.idnes.cz/Tabor_2015/

 

První letošní tábor v Přebudově

 

Léto už je v plném proudu a my už máme za sebou první týden, strávený na táboře v Přebudově u Kasejovic. Jednalo se již o 20. ročník tábora „Rodiče s dětmi“, pořádaný Pionýrem Nepomuk ve dnech 28.6. až 4.7.2015.Letošním tématem nultého běhu bylo „Ze života hmyzu“.

V neděli přivítal Ferda Mravenec (Martin Běle) na pionýrské základně berušky, motýly, včelky Máji, Vilíky, sršně, brouky, mouchy a jiný hmyz, kterým se to po táboře tento týden jen hemžilo. Rodiče s dětmi byli rozděleni do 3 týmů a proběhlo seznámení po rodinách.

Pondělí byl na programu den s Ferdou mravencem a tak jsme se dopoledne vydali

s dětmi kolem rybníka, stavět domeček pro Ferdu. Po dopolední svačince si děti vyráběly jmenovky na chatky a také jsme zdobili obarvená trička podle barev týmů.

Odpoledne probíhaly soutěže na hřišti a po večeři jsme si s dětmi zatančili

a zasoutěžili na diskotéce.

V úterý se za námi přijel podívat motýl Emanuel (Míra Dvořák), s kterým jsme se vypravili do indiánského tábora, kde jsme na pasece chytali motýly, kuklili se, skládali kytičky a zaběhali jsme si pod barevnými padáky. Před cestou zpátky do našeho tábora jsme se občerstvili v indiánském „baru“. Po přesunu zpět na základnu, jsme skládali létající motýlky.

Odpoledne jsme měli bublinkovou show na hřišti. K večeru jsme vyrazili na kopec, rozhlédnout do kraje, povozit se na sáňkách na kolečkách a také jsme si trochu zasoutěžili podle týmů.

Středeční program byl zaměřen na téma: Hrajeme si s Broučky. Dopoledne jsme si

zahráli na broučky po táboře, potom si děti za pomoci rodičů zdobily květníky ubrouskovou technikou a sami si do nich zasadili kytičku. Po odpoledním klidu nás čekali vodní hrátky na hřišti. Házeli jsme vodní balonky, jezdili jsme v loďce, naplňovaly jsme lavory s vodou různými způsoby a spoustu jiných vodních hrátek…

Největším překvapením pro děti byl příjezd dobrovolných hasičů z Nepomuka, kteří nám ukázali, jak se hasí požár a vyrobili pěnu, ze které byli děti nejvíce nadšené.

Večerní program byl na téma vystoupení rodin.

Ve čtvrtek jsme si hrály s včelkou Májou. Po táboře se to dopoledne včelkami jen hemžilo, házeli jsme míčky na cíl, stříleli do branky, přelétávali z kamene na kámen aj. Po polévce jsme si vyrobili zápichy z kytiček, berušek, včeliček a motýlků a usadili do ozdobených květníků. Odpoledne jsme jako již tradičně šli cestou lesem do Budislavic na nanuka. Cestou jsme si zasoutěžili, aby nám cesta lépe utekla.

Večer jsme si zazpívali s kytarou u ohýnku a opekli buřtíky.

V pátek jsme si hráli s Mrňouskama, vyrobili při ručních pracích šperk a větrník.

Odpoledne jsme si hráli po týmech celotáborovou hru na hřišti.

Večer se konala závěrečná diskotéka, kde děti dostaly odměny, medaile a diplomy.

V sobotu jsme uklidili pionýrskou základnu a jeli plni zážitků domů.

Celý týden jsme měli nádherné počasí, které přispělo k výborné náladě všech zúčastněných rodičů i dětiček.

Závěrem děkujeme všem, kteří nám pomohli s organizací a přípravou tábora. Velký dík patří našim kuchařkám Béďě a Daně, které se o nás celý týden báječně staraly. Pěkně děkujeme zúčastněným rodičům a především všem dětem, kteří s námi strávili týden plný zábavy a dobrodružství. Těšíme se na příští rok

Za odměny pro děti děkujeme firmě Klaus Timber a.s., firmě Würth, Lence Dvořákové, Daně Rottové, Vlaďce Bělové.

Za vedení tábora Ferda Mravenec a Berušky.

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008077a.jpg další fotky z historie