Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2014

M*A*S*H 15+ aneb Poutník na Železném hamru na Střele

Společná akce s pionýry z Klatov a Sokolova na bývalém hamru na řece Střele o víkendu 21.-23.11.2014. Přečtěte si celý článek od Mejly.

M*A*S*H 15+ aneb Poutník na Železném hamru na Střele

Po prázdninové pauze se opět konal Velký víkend Poutníka, tentokrát na bývalém železném hamru na Střele. Hamr jsme měli zapůjčený od PS Walden, abychom měli kde složit znavená svá těla, popřípadě se lehce zahřát něčím dobrým z naší kuchyně.

V pátek se sebrala Nepomucká část a vyrazila ve čtyři hodiny odpoledne směr Žihle. O dvě hodiny později ji následovala část Klatovská a okolo deváté plánovala dorazit část Sokolovská po vlastní ose. Celkově všechny cesty vydaly za vyprávění na několik tlustých knížek, tak zmíním pouze některé, podstatné, zážitky. Nepomucká část se téměř nevešla do výlukového autobusu a tak jsem musel jet dodávkou Českých drah s batožinou, Klatovská část teprve v sedm vyrážela z Plzně. Nepomucká se rozdělila na dvě části, účastníci neznalí místního zeměpisu dostali mapu a vedli se na hamr. Jedna skupina dorazila bez problémů na hamr včas a druhá si to střihla menší vyhlídkovou cestou přes Rabštejn. Klatovská část odbočila dříve, než měla a tak si cestu zpestřila o příkrý sráz a Sokolovská část odbočila úplně stejně, nicméně byla nucena počkat na silné a statečné muže, kteří jim přišli naproti a vzali nutnou obživu(někdo srázem, někdo mírným kopečkem).

Po zabydlení jsme ještě rozdělali oheň, rozdali pár pokynů ke zdárnému průběhu víkendu, a vyrazili na kutě.

Hned ráno, po brzkém budíčku, jsme se nasnídali, rozdělili do týmů a vyrazili splnit první úkol. Každý si z domova přinesl jedno syrové vajíčko, které nyní musel na lžíci přenést přes rozbouřené vody místního veletoku. Lávka houpala, ale nedokázala ani jedno vajíčko rozbít (v neděli jsme si na nich pochutnali.

Po tomto iniciačním obřadu jsme se rozdělili do týmů a procházeli jednotlivá stanoviště, která souvisela se zdravovědou. U Kačky se zachraňovala zranění různých vážností, U Histora si týmy prohlédly okolí a potenciálně nebezpečná místa a u Mejly, jakože u mě, se probíralo alternativní ošetření zranění, šikovné bylinky a dělala se nosítka. Děvčata mi vyrobila dlahu a chlapci mě na svých nosítkách dopravili do nemocnice.

V průběhu dne létaly k nám do M*A*S*H 15+ helikoptéry a všichni chirurgové snášeli své zraněné na operační sály. A byla to zranění vskutku vážná. Od střepin po celém těle, přes zlomené končetiny až k nejvážnějšímu postižení, kterým byla rýmička a kašlík.

Po obědě a nezbytném poledním klidu jsme si v lese zahráli paintball, kde týmy hledaly své zvědy, které je mohly dopravit do cíle. Někdy úspěšně, někdy méně úspěšně. Nakonec jsme se za mizejícího světla sešli u Hamru a sdělovali si své zážitky.

Po setmění si každý uzmul kousek kuřete, nějaký ten brambor, sedl si do kouta a přemýšlel, jak si tu večeři připraví. Někdo využil kamen, někdo ohně, ale nakonec se najedli všichni.

Po večeři následoval test, jak by se každý zachoval v případě ozvání se výkřiku od řeky. Prošli všichni, včetně Karla, který zachraňoval krásnou modelku. Po testu se sečetly body, týmy nakoupily zdravotnický materiál a vydali se hledat své druhy, kteří se někde ztratili. Nakoupeným materiálem je ošetřili, na nosítkách zpátky dopravili a mohli se věnovat volné zábavě. Buď u ohně, nebo ve vyhřátých místnostech u kamen.

Ráno jsme se nasnídali, poklidili v budově a okolí a pomalu vyrazili směrem Žihle, odkud jsme jeli opět zpátky domů. Víkend jsme přežili, užili si ho a těšíme se na další.

Mejla (24 účastníků)

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008146a.jpg další fotky z historie