Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2014

Jak hraje futsal PS Nepomuk

Víte, že také hrajeme futsal. Tým je složený z našich členů klubu P3 a Širák. Přečtěte si celý článek od Kulíka.

Na jaře 2013 jsme se rozhodli založit futsalový tým. U zrodu bylo kvarteto hráčů Havlíček O., Kulhánek T., Brožovský P. a Tomaščík Z., kteří přihlásili od září soutěž v Plzni s pomocí nepomuckého Pionýra. Odtud vznikl i název – pionýrská skupina (PS) Nepomuk.

Na konci srpna jsme se zúčastnili rozlosování soutěže, kde nám byla přidělena velice těžká 4.A skupina. Hned první zápas jsme narazili na zkušené futsalisty a než jsme se rozkoukali, tak jsme v 5. minutě prohrávali 0:2. Pak se hra vyrovnala, ale i přes závěrečný tlak jsme vyrovnat nestačili a podlehli 4:5 týmu FbC Bory 2010. Další dva zápasy proti
FC Jokers B a F.C. Holá Beznaděj jsme vyhráli s celkovým skóre 14:5. Pak se nám střídavě dařilo i nedařilo. Byli jsme schopni prohrát s aktuálně posledním týmem tabulky West Sandwich Albion 5:4 a nebo vyhrát 10:5 s aktuálně prvním týmem SK Nová Ves, kteří nakonec postoupili o třídu výš. Po podzimní části jsme se drželi na pěkné 4. příčce a pomýšleli na druhé postupové místo, na které nám chybělo 6 bodů.

V zimní přestávce jsme absolvovali soustředění v Plánici, kterého se zúčastnilo pouze 7 členů z 15. Jarní část soutěže už nebyla tak úspěšná jako podzimní. Na 3 zápasy jsme se sešli v minimálním počtu 4 hráčů v poli + brankář. Pak se nám na měsíc zranil kapitán týmu Tomaščík Z. Přesto jsme sezónu zakončili na celkovém 7. místě se skóre 90:112. Náš útok byl 3. nejlepší v soutěži. Mezi nejlepší střelce týmu patřili Havlíček O. (18 gólů),
Brožovský P. (14 gólů) a Brož Jan (11 gólů).

Příští ročník bychom chtěli 7. místo vylepšit, proto jsme tým doplnili o další hráče. Nyní náš tým čítá 21 členů a těšíme se na další sezónu.

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008114.jpg další fotky z historie