Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2013, Tábory 2013

Barevný týden s Pusíkem

Příměstský tábor Pionýrské skupiny v Nepomuku se i letos uskutečnil v naší pionýrské klubovně 19.-23.8.2013. Od pondělí do pátku v době od 8 do 16 hodiny se 15 děti výborně bavilo. Rozklikněte nadpis článku a najdete další čtení a odkaz na fotografie a prezentaci.*MD

Dopolední program byl ve znamení výtvarných dílen a v poledne jsme vyráželi za turistikou a poznáním. Na výtvarku Alena připravila výrobu dárkové krabičky na naše poklady a zápisníček na razítka. Tvořili jsme také přívěsky, skládali jsme zvířátka, srdce ze sena, přívěsky s kumihima, kytičky z organzy a další poklady do naší krabičky. Nakonec z těchto výrobků byla moc pěkná výstavka. Naše turistika měla za cíl poznat blízké i vzdálené okolí Nepomuku. Námi vyrobený  zápisníček s barevnými listy nám sloužil pro otisky razítek, které jsem cestou hledali. Míra nám připravil  vycházky do Vrčeně  pod Štědrý a na mašinky. Do  Prádla a na poustevnu. Hned první den jsme prošli Nepomuk a při vycházce jsme také pořádně zmokli. Pěkná byla také cesta lokálkou do Blatné na zámek a do obory.  V zápisníčku jsme nakonec měli  15 razítek a také čtyři kvizy zajímavostí. Ušlapali jsme  dvacet kilometrů. Barevný týden to byl také proto, že každý den byl ve znamení jiné barvy našich triček a oblečení. Ten poslední  páteční byl v barvě červené. Vytvořili jsme ve výtvarce nádherné srdce a úžasné  vlastoručně malované knoflíky. Odpoledne na nás čekal  turnaj ve stolním fotbálku a stolním tenisu. A také velká razítková soutěž, kdy jsme museli najít třicet razítek uschovaných od  dvorku až po půdu klubovny. Připravili jsme výstavku našich výrobků,kde naši rodiče se mohli přesvědčit jak se nám krásně během týdne  tvořilo. Převzali jsme účastnické listy, táborové placky a pionýrské odměnky. Poděkování patří organizátorům tábora Aleně a Mírovi a také Monice, Kačce, Petře a Janě, které nám průběžně pomáhali zvládnout zejména výtvarku.

prezentace obrázků:  http://nepomuk.pionyr.cz/upload/stahnout/barevny%20tyden.pps

odkaz na fotografie:      http://www.pusikovci.estranky.cz/clanky/zpravicky/ pppppp

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008177.jpg další fotky z historie