Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012

Výprava do Prahy

V sobotu 20. 10. 2012 jse se vypravili vlakem do Prahy. Přečtěte si celý článeček a podívejte se na fotografie a prezentaci.

img img img

Puťák s Pusíkem připravil Výpravu do Prahy. Na nádraží se nás sešlo třicet, 16 dětí a 14 dospělých. Byla nás pořádná banda. Cestovali jsme vlakem a do Prahy jsme přeplněným rychlíkem dorazili bez zpoždění. Z hlavního nádraží jsme prošli na Václavské náměstí k soše sv.Václava. Fotečka u koně a procházka po Václaváku, přes Můstek  na  Staroměstské náměstí. Část výpravy vyběhla po schodech na věž radnice a část sledovala Pražský orloj. Společně jsme se proplétali uličkami ke Karlovu Mostu. Zde je Muzeum Karlova mostu s expozicí jak byl most ve 14. století vybudován. Součástí  muzea je i expozice sv.Jana Nepomuckého. Napočítali jsme přes třicet soch, sošek a obrazů  našeho rodáka.  Součástí prohlídky byla i plavba krytou lodí pro 40 cestujících po Vltavě. Nalodili jsme se na loď s názvem Puškvorec. Než jsme vypluli, každý pasažér dostal čaj, kávu, pivo nebo svařák a k tomu perník. Padla otázka zda jsme nenastoupili do plovoucího bufetu. Kapitán loď odrazil od můstku a proplovali jsme pod mosty na Vltavě. Kapitán nás informovalo historii a současnosti Prahy.  U Karlova mostu jsme viděli i sochu J.Nepomuckého z té druhé strany, ukázal nám místo, kde byl mučedník nalezen ve Vltavě. Propluli jsme Čertovkou k vodníkovi na Kampě.  Dozvěděli jsme se, kde se točil film Chobotničky, kde plavalo piáno. Zpáteční cesta nás přivedla k rychlolodi s názvem našeho města Nepomuk. Procházkou po Karlově mostě jsme došli k soše sv.Jana , dotkli jsme se jí pro štěstí a vystoupali   Nerudovou ulicí na Pražský hrad. Fotka s hradní stráží, podívali jsme do katedrály sv.Víta a nakoukli jsme do Zlaté uličky. Chvilku jsme poseděli na terase Rožmberského paláce. Po zámeckých schodech jsme  sešli do parku, kde kouzlili s velikánskými bublinami. Nasedli jsme na metro a pod Vltavou projeli na druhý břeh a vystoupili na Václavském náměstí. Sešli jsme se u sv.Václava a šli na hlavní nádraží. Našlapali jsme víc jak deset kilometrů.  V rychlíku nám chyběli dva dospěláci  a čekali jsme až najdou to správné nástupiště, málem jsme ji ujeli. Trochu jsme rychlík zpozdili, ale do Plzně přijel včas. Z Plzni jsme si však užili jak chutná zpoždění. Čekali jsme 30 minut na rychlík od Železné Rudy. Další zpoždění vlaku bylo než jsme z osobáku v Nepomuku vystoupili. Kam pojedeme příště?? Podívejte se na fotografie a prezentaci.

podívejte se fotografie: http://www.pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2012/vyprava-do-prahy/

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008079.jpg další fotky z historie