Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012

Výlet na Strakonicko

Autobusový výlet na Strakonicko organizovaný KČT Nepomuk a účast 17 pionýrů.Přečtěte si celý článek a podívejte se na fotografie v odkazu nebo na prezentaci najdete ji v levém meníčku.

img img img

Odbor Klubu český turistů  Nepomuku připravil na naděli 23.září 2012 autobusový výlet na Strakonicko. Do autobusu nastoupilo i sedmnáct pionýrů z oddílu Pusík jak dětí tak dospělých. První zastávka byla u nádherně vyřezávaného včelínu Krušlově. Včelař a řezbář Josef Mach vytvořil za svůj život nádherný včelín včetně vyřezávaného nábytku a  obrazů. Další zastavení bylo v obci Čestice, kde je  malý zámeček. A od tud začala naše pěší trasa putování přes Křížový vrch s kaplemi a  poustevnou.  Zvládli jsme elektrický ohradník a stádo kraviček, vystoupali jsme na první rozhlednu. Po dalších čtyřech kilometrech jsem došli k staročeskému mlýnu u Hoslovic. Konaly se zde Mlynářské dny a prohlédli jsme si mlýn a celé hospodářství statku. Paní mlynářka měla napečeno tak jsme také dostali ochutnat. Byla zde i výtvarná dílna a  mohli jsme  vytvářet jako na klubovně. Zelená značka nás zavedla  do lesa nad Hoslovicemi, kde je třicetimetrová rozhledna. Pusíkovci to zvládli a po sto padesáti schodech jsme měli nádherný rozhled do okolí. Zde na nás po deseti kilometrech chůze  čekal autobus a návrat do Nepomuku.

více obrázků najdete na http://www.pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2012/vylet-na-strakonicko/

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008108.jpg další fotky z historie