Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012

Výlet na Strakonicko

Autobusový výlet na Strakonicko organizovaný KČT Nepomuk a účast 17 pionýrů.Přečtěte si celý článek a podívejte se na fotografie v odkazu nebo na prezentaci najdete ji v levém meníčku.

Odbor Klubu český turistů  Nepomuku připravil na naděli 23.září 2012 autobusový výlet na Strakonicko. Do autobusu nastoupilo i sedmnáct pionýrů z oddílu Pusík jak dětí tak dospělých. První zastávka byla u nádherně vyřezávaného včelínu Krušlově. Včelař a řezbář Josef Mach vytvořil za svůj život nádherný včelín včetně vyřezávaného nábytku a  obrazů. Další zastavení bylo v obci Čestice, kde je  malý zámeček. A od tud začala naše pěší trasa putování přes Křížový vrch s kaplemi a  poustevnou.  Zvládli jsme elektrický ohradník a stádo kraviček, vystoupali jsme na první rozhlednu. Po dalších čtyřech kilometrech jsem došli k staročeskému mlýnu u Hoslovic. Konaly se zde Mlynářské dny a prohlédli jsme si mlýn a celé hospodářství statku. Paní mlynářka měla napečeno tak jsme také dostali ochutnat. Byla zde i výtvarná dílna a  mohli jsme  vytvářet jako na klubovně. Zelená značka nás zavedla  do lesa nad Hoslovicemi, kde je třicetimetrová rozhledna. Pusíkovci to zvládli a po sto padesáti schodech jsme měli nádherný rozhled do okolí. Zde na nás po deseti kilometrech chůze  čekal autobus a návrat do Nepomuku.

více obrázků najdete na http://www.pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2012/vylet-na-strakonicko/

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008108.jpg další fotky z historie