Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012, Tábory 2012

Příměstský tábor - Dovednostíní dílna

Přečtěte si celý článek o Příměstkém táboru v Nepomuku, který se uskutečnil v týdnu od 27.-31.8.2012. Článek je od redaktra M.Pipty a vyšel v Plzeňském deníku.Podívejte se rovněž na naši prezentaci.

Kačenka jezdí za pionýry do Nepomuka až z Mariánských Lázní

Nepomuk – Již deset let pracuje v Pionýrské skupině Nepomuk Dovednostní dílna ROK S PUSÍKEM, která letos potřetí organizuje přiměstský tábor. V klubovně Pionýra v Husově ulici se schází v tomto týdnu děti ve věku od šesti do patnácti let nejen z Nepomuka, ale také z Partoltic, Březí, Blovic a Kačenka Benová jezdí sem pravidelně až z Mariánských Lázní. „Již od malinka jezdím na prázdniny do Partoltic za tetou Kačkou a strejdou Jirkou. Při této příležitosti také na dětské tábory do Přebudova a rovněž do Dovednostní dílny. Letos jsem již na třetím. Moc se mi líbí pestrá činnost na táborech a v dílně se naučím vyrábět různé užitečné věci. Chtěla bych být jednou instruktorkou na dětském táboře a potom i vedoucí oddílu,“ svěřila se čtrnáctiletá Kačenka.

Činnost v příměstském táboře je zaměřená především na ruční práce, ale i na turistiku. Každý den je věnován jednomu ročnímu období. V pondělí táborníci začali podzimem, kdy si ‚vyrazili‘ na houby a poté vytvořili podzimní květinové zahrádky. V období zimy si děti vyrobily netradiční novoroční přání a své jmenovky. Jaro v klubovně Pionýra přivítali veselými barvami a loučení s létem bylo voňavé.

Při dopoledních výtvarných činnostech se účastníci tábora věnovali, technikám, které již znají z průběhu roku – fimo, qulink, kumihimo. Při tom nechybělo stříhání, lepení, barvení a skládání. Odpolední část byla v Nepomuku věnovaná turistice . Jeden den bude věnován celodennímu výletu do Strakonic.

Pionýrský oddíl Pusík navštěvuje pravidelně v průběhu roku i osmiletá Ája Tyrpeková z Nepomuka. „Do Pusíka chodím už dva roky a také jsem podruhé v létě v táboře s Dovednostní dílnou. Líbí se mi jak vyrábíme pěkné i potřebné věci. Letos se mi například moc povedla papírová kytička a plátěná taštička. Už se nemohu dočkat, až pojedeme na výlet do Strakonic,“ řekla nám Ája.

„Oddíl Pusík vedu již deset let a týdenní Dovednostní dílna je vlastně vyvrcholením celoroční práce. S dětmi pracuji ráda a moc mě to baví. Mám to i jako profesi – jsem vychovatelkou ve školní družině. Těší mě, když můžeme učit děti samostatnosti a sdílím s nimi radost, když se jim povede udělat něco pěkného,“ říká závěrem vedoucí příměstského tábora v Nepomuku Alena Březáková, která je zapojená do činnosti PS Nepomuk již osmadvacet let.

odkaz na fotografie:  http://www.pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2012/pusikova-dilna---tabor/

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008.jpg další fotky z historie