Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012, Tábory 2012

Příměstský tábor - Dovednostíní dílna

Přečtěte si celý článek o Příměstkém táboru v Nepomuku, který se uskutečnil v týdnu od 27.-31.8.2012. Článek je od redaktra M.Pipty a vyšel v Plzeňském deníku.Podívejte se rovněž na naši prezentaci.

img img img

Kačenka jezdí za pionýry do Nepomuka až z Mariánských Lázní

Nepomuk – Již deset let pracuje v Pionýrské skupině Nepomuk Dovednostní dílna ROK S PUSÍKEM, která letos potřetí organizuje přiměstský tábor. V klubovně Pionýra v Husově ulici se schází v tomto týdnu děti ve věku od šesti do patnácti let nejen z Nepomuka, ale také z Partoltic, Březí, Blovic a Kačenka Benová jezdí sem pravidelně až z Mariánských Lázní. „Již od malinka jezdím na prázdniny do Partoltic za tetou Kačkou a strejdou Jirkou. Při této příležitosti také na dětské tábory do Přebudova a rovněž do Dovednostní dílny. Letos jsem již na třetím. Moc se mi líbí pestrá činnost na táborech a v dílně se naučím vyrábět různé užitečné věci. Chtěla bych být jednou instruktorkou na dětském táboře a potom i vedoucí oddílu,“ svěřila se čtrnáctiletá Kačenka.

Činnost v příměstském táboře je zaměřená především na ruční práce, ale i na turistiku. Každý den je věnován jednomu ročnímu období. V pondělí táborníci začali podzimem, kdy si ‚vyrazili‘ na houby a poté vytvořili podzimní květinové zahrádky. V období zimy si děti vyrobily netradiční novoroční přání a své jmenovky. Jaro v klubovně Pionýra přivítali veselými barvami a loučení s létem bylo voňavé.

Při dopoledních výtvarných činnostech se účastníci tábora věnovali, technikám, které již znají z průběhu roku – fimo, qulink, kumihimo. Při tom nechybělo stříhání, lepení, barvení a skládání. Odpolední část byla v Nepomuku věnovaná turistice . Jeden den bude věnován celodennímu výletu do Strakonic.

Pionýrský oddíl Pusík navštěvuje pravidelně v průběhu roku i osmiletá Ája Tyrpeková z Nepomuka. „Do Pusíka chodím už dva roky a také jsem podruhé v létě v táboře s Dovednostní dílnou. Líbí se mi jak vyrábíme pěkné i potřebné věci. Letos se mi například moc povedla papírová kytička a plátěná taštička. Už se nemohu dočkat, až pojedeme na výlet do Strakonic,“ řekla nám Ája. 

„Oddíl Pusík vedu již deset let a týdenní Dovednostní dílna je vlastně vyvrcholením celoroční práce. S dětmi pracuji ráda a moc mě to baví. Mám to i jako profesi – jsem vychovatelkou ve školní družině. Těší mě, když můžeme učit děti samostatnosti a sdílím s nimi radost, když se jim povede udělat něco pěkného,“ říká závěrem vedoucí příměstského tábora v Nepomuku Alena Březáková, která je zapojená do činnosti PS Nepomuk již osmadvacet let.  

odkaz na fotografie:  http://www.pusikovci.estranky.cz/fotoalbum/obrazky-2012/pusikova-dilna---tabor/

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008.jpg další fotky z historie