Kategorie: Aktuální články, Akce roku 2012, Tábory 2012

V Přebudově putují za sedmi divy světa - 2. táborový běh

Přečtěte si článek, který vyšel v Plzeňském deníku od redaktora M.Pipty z druhého táborového běhu na Přebudově. Rozklikněte nadpis.

V Přebudově putuji za sedmi divy světa

Přebudov –  Na druhém běhu tábora Přebudov, spadajícím pod pionýrskou skupinu Nepomuk, putují děti v rámci programu za divy světa. „Každým rokem měníme téma celotáborové hry. Například vloni jsme se pohybovali v časohrátkách profesora ‚Ťik - Ťaka‘ a letos putujeme za divy světa,“ říká vedoucí tábora Václav Horník.

Po příjezdu do táboru byly všechny děti ubytovány v ‚Hotelu Sen‘, z něhož však hned první noc zmizely a ráno se objevily u egyptské pyramidy faraona Kakemona, odkud začalo jejich putování za hledáním cesty zpět do hotelu. Cestovaly od pyramid, k visutým zahradám královny Semiramis, viděly i sochu boha Dia, též Rhodský kolos, Mausoleum, Artemidin chrám a jako sedmý div světa spatřily maják na ostrově Faru.

Kromě putování sedmy divy světa si táborníci vyrazili i na celodenní výlet do Horažďovic, Nepomuka a Železného Újezdu.

„Naše parta vedoucích a instruktorů je po sedm let téměř nezměněná. Ze zkušenosti vím, že ten, kdo jednou přijede na dětský tábor do Přebudova, nechce odjet, a rád se sem vrací,“ tvrdí Václav Horník.

Slova vedoucího potvrzují i samotní táborníci. „Poprvé jsem byl v jiném dětském táboře. Druhý rok jsem přijel do Přebudova a letos jsem už tady posedmé. V tomto táboře je  činnost nesrovnatelně pestřejší, než v tom původním  – možnost sportování, výletů, her apod. Příští rok bych sem chtěl přijet jako instruktor a potom jako vedoucí oddílu,“ srovnává tábory čtrnáctiletý Daniel Hart z Kaznějova. V Přebudově se líbí i Elišce Šoralové z Nekvasov. „Maminka mi navrhla, jestli bych letos o prázdninách nechtěla jet sama do dětského tábora, když už je mi deset let. Zkusila jsem to a udělala jsem dobře, protože se mi tady líbí. Největší zážitky mám z výletů. Příští rok asi přijedu opět,“ tvrdí Eliška.

 

 

print Formát pro tisk

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně.

Pozvánky

img img img img

Tábory 2020 proběhly v pohodě

Pionýrská skupina Nepomuk připravila na letní prázdniny 2020 šest táborových běhů. Uskutečnily se za přísnějších hygienických pravidel. Na táborech bylo 319 dětí.

Výroční zpráva 2019

Naše zpráva je ve fotografiích. Na odkazu Prezentace obrázků-Výroční zpráva -2019 (levé meny) img

Info

Skupinovým vedoucím je po výroční Radě od 22.1.2020 znovu Ing.Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008078.jpg další fotky z historie